Referatai

Weimaro respublikos kultūra

9.0   (2 atsiliepimai)
Weimaro respublikos kultūra 1 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 2 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 3 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 4 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 5 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 6 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 7 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 8 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 9 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 10 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 11 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 12 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 13 puslapis
Weimaro respublikos kultūra 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nors tokia kaip Weimaro republika egzistavo tik keturioliką metų tačiau jos indelis į kultūrinį europos gyvenimą yra ryškus ir išskirtinis. Tai lėmė ir susidariusios laiko aplinkybės.
Weimaro kultūrą galima sieti su tokiais meno kūriniais kaip Opera už tris skatikus, Daktaro Kaligario kabinetas, Bauhausas. Galvodami apie Weimarą prisiminti turime modernųjį meno, literatūros, filosofinės minties atsinaujinimą. Visa tai neišnyko be pėdsako, tremtiniai menininkai savo darbus, mintis, idėjas paskleidė po visą pasaulį. Tačiau tai juos skatino padaryti atėjęs fašistinis rėžimas. Tačiau dauguma Weimaro respublikos kūrėjų savo didžiuosius darbus atliko tremtyje.
Pirmiausia savo darbe pateiksiu trumpą Weimaro respublikos istoriją. Tai yra būtina norint apžvelgti šios respublikos kultūrinį gyvenimą, bei su juo susijusius asmenis.
Darbe aptarsiu atskiras kultūros sritis: literatūrą, dailę bei architektūra ir teatrą. Ties kiekviena sritimi pateiksiu ir po kelis atstovus, kurie dar labiau galėtų perteiktį to meto kultūrinį gyvenimą, jo subtilybes ir išskirtinumą.
Pagrindinis darbo tikslas aptarti Weimaro respublikos kultūros pagrindinius bruožus. Pateikti informaciją kaip kultūra siejosi su politiniu, ekonominiu gyvenimu ir kaip šie veiksniai įtakojo vienas kitą.
Negalima būtų pradėti nagrinėti Weimaro respublikos kultūrinio gyvenimo pirma glaustai nesusipažinus su respublikos politiniu veidu.
Pralaimėtas Pirmasis pasaulinis karas, katastrofiška padėtis, plintančios komunistinės idėjos labai komplikavo Vokietijos vidaus padėtį. 1918 lapkritį kilo platūs neramumai, kariuomenės maištai, pabėgo į Olandiją kancleris Vilhelmas II, kiti žemių kunigaikščiai. Socialdemokratams, kuriuos rėmė platūs visuomenės sluoksniai, pavyko įveikti komunistinį pavojų.
Tokią kaip Weimaro respubliką paskelbė socialdemokratas Philipas Scheidemanas 1918 m. Lapkričio 9 d. Buvo sudaryta vyriausybė, kuri jau gruodžio 27 d. krito, kai po nesibaigiančių ginčų apie Vokietijos ateitį tiek pačiame kabinete,tiek gatvėse ir susirinkimuose, joje atsisakė dalyvauti nepriklausomieji. Kairieji reikalavo visos valdžios taryboms, taip pat, kad visuomenė būtų pertvarkyta iš pagrindų. Socialdemokratai pasisakė už parlamentinį valdymą ir nuosaikią politiką. Tai kėle gatvių kautynes, tačiau dauguma žmonių palaikė socialistų daugumos parlamentinį valdymą. Taigi jau 1919 m. Sausio 19 d. Weimare, nes Berlyne vyko neramumai, vyko Konstitucinio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3707 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (3707 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 14 psl., (3707 ž.)
  • Word failas 117 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt