1. Lyrinio subjekto situacija: veiksmo vieta – lyrinio subjekto namai, veiksmo laivas – vakaras, lyrinis subjektas stengiasi į namus neįsileisti pikto vakaro ir svetimo vėjo, jis jaučiasi neramus, kažko ilgisi, mąsto.
2. Lyrinis subjektas mąsto apie namus, dirbamą žemę, vėliau mintimis nukeliauja į praeitį ir primena protėvius, kurie čia taip pat gyveno, dirbo.
3. Namus, gimtinę primena nuimamas derlius, tai darančių žmonių vargai, vis trumpėjančios pavasario naktys.
4. Lyrinio subjekto ryšys su praeities kartomis yra glaudus, artimas. Jis savo protėvius mato kaip darbščius, kuriančius, pranašius žmones. Žemdirbių kultūros žmogus vaizduojamas nebuitiškai, nes jo darbas apibūdinamas kaip kūryba.
5. Praeities kartos pasiekia kalbantįjį per jį atgimdamos, t.y, lyrinis subjektas mato viziją, kurios metu susitinka su protėviais, šie jam suteikia įkvėpimą, stiprybę, patirtį. Paskutinės eilutės yra kartojamos ir neužbaigiamos, nes, vizijoje susitikęs su protėviais lyrinis subjektas patiria palaimą, ekstazę, kuri yra begalinė.
6. Eilėraščio žmogus yra žemdirbys ir mąstytojas. Jis dirba žemę, saugo tradicijas, namus, yra darbštus, tačiau tuo pat metu ir mąsto apie savo protėvius, mintys sukelia vizijas, kuriose lyrinis subjektas susitinka su tėvynainiais, semiasi iš jų įkvėpimo, patiria palaimą.
1. Vizija kyla nubudus vidurnaktį. Lyrinis subjektas yra neramus, susijaudinęs, išsigandęs.
2. Namus lyrinis subjektas mato jaukius, šiltus, nušviestus saulės, net atėjusi audra nesujaukia pakilios, džiugios nuotaikos, o pats eilėraščio žmogus yra išsigandęs, susijaudinęs, kankinamas nerimo.
3. Namai prisimenami regint tėviškės vaizdus, saulės spindulius, girdint vėją, ateinantį lietų, griaustinį, skambantį varpelį, paukščių giesmes.
4. Lyrinio subjekto santykis su namais yra artimas, glaudus. Jis prisimena tėviškę sau sunkiu momentu, tai parodo, jog namai eilėraščio žmogui yra saugi vieta, kurioje jaučiamasi gerai. Gimtinės vizija regima su meile, pasigėrėjimu, kalbama meiliais, žaismingais žodžiais ir posakiais, namai yra šviesūs, ,,degantys saule‘‘, ateinantis lietus žada ne sugriauti susidariusią idilę, bet atgaivinti laukus, skamba ausiai malonus paukščių čiulbėjimas, medžių viršūnėse žaidžia vėjas.
Antra dalis
1. Subjekto santykis su namais yra glaudus, nes gimtosios upės srovenimas ,,Ligi širdies gelmių...
Šį darbą sudaro 717 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!