Referatai

Vytautas Didysis

10   (1 atsiliepimai)
Vytautas Didysis 1 puslapis
Vytautas Didysis 2 puslapis
Vytautas Didysis 3 puslapis
Vytautas Didysis 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Paskutinysis apledėjimas ilgus tūkstantmečius stora ledo pluta dengė dabartinę Lietuvos teritoriją. Tik pradėjus atšilti ledynai iš mūsų krašto pasitraukė į Skandinaviją ir susidarė sąlygos apsigyventi žmonėms. Taigi tik X tūkstantmetyje prieš Kristaus gimimą paleolite — senajame akmens amžiuje — Lietuva susilaukė gyventojų. Nuo to laiko prasideda mūsų krašto istorija ir tęsiasi štai jau 12000 metų.
Ledyno kepurė tirpdama pasitraukė į Šiaurę, o ištirpusiuose jo kraštuose sutyvuliavo didelis Baltijos ežeras, kuris vėliau virto Baltijos jūra. Į jį prasigraužė ir didžiosios Lietuvos upės. Būtent čia, šiose žemėse prie Baltijos ir Nemuno, nuo seniausių laikų gyveno mūsų protėviai — lietuviai ir jų giminės. Jie ne tik augino javus, tiesė kelius, statė gražius namus pilis ir bažnyčias, bet ir išsaugojo mums savo kalbą, papročius, lietuvišką dvasią. Apie mūsų protėvių gyvenimą, jų darbus ir žygius pasakoja istorija.
Mūsų šalį valdė įvairūs kunigaikščiai ir karaliai. Vienas iš kunigaikščių buvo VYTAUTAS DIDYSIS.
Vytautas buvo žymiausias kunigaikščių dinastijos atstovas, kaip galingas ir labai didelis ąžuolas, išaugęs kitų miško medžių tarpe. Jo tėvas Kęstutis, nuolatinis Žemaičių krašto gynėjas, turėdamas per 40 metų vedė žinomo Žemaičių bajoro Vydmanto dukterį Birutę. Vytautas gimė 1350 metus.
Vytautas buvo kilęs iš grynai lietuvių kunigaikščių šeimos. Ir visą gyvenimą pasiliko lietuvis. Iš pat mažens teko Vytautui augti dviejų tikėjimų įtakoje. Jo tėvai buvo pagonys. Kunigaikščiui teko gyventi ne vien pagoniško tikėjimo pasaulėžiūros rate. Kaip Trakuose taip ir Vilniuje, dėdės Algirdo šeimoje, tekdavo jam susidurti su krikščionybės idėjomis. Vienas Vytauto mokytojas buvo kryžiuotis, nes tėvo dvare vokiečių belaisvių buvo nemažai; todėl jis iš jų bus išmokęs skaityti ir rašyti. Vadinas kunigaikštis augo pagoniško ir krikščioniško tikėjimo įtakoje. Vytautas nuo jaunumės buvo pratinamas prie karo žygių.
Vytautas buvo neaukšto ūgio, šviesaus veido, nepaprastai energingas, labai judrus, greitas ir pilnas didybės. Nors buvo išdidus, bet geros širdies, vaišingas. Vytautas garsėjo kaip nepaprastai drąsus, sumanus, be to labai darbštus valdovas: jam nė viena...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 899 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (899 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 4 psl., (899 ž.)
  • Word failas 55 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt