Kur bangomis taško nūnai marias
Į Tirėnų uolas.
Apgalvok, vyno pasemk ir juo
Trumpink giją vilčių,
Nes dar pabėgs, kol šnekučiuojam mes,
Amžius mūs pavydus:
Nūdieną griebk, gal tau rytojaus nėr!
Horacijus
Vynas yra gėrimas iš vynuogių ar jų sulčių, suraugintų spiritiniu būdu, kuriame yra ne mažiau kaip 9% spirito.
Vyno poveikis žmogaus organizmui priklauso nuo dozės ir vartojimo dažnumo. Vynas, skirtingai nuo kitų alkoholinių gėrimų, išsaugo vynuogių maisto medžiagas. Be etilo spirito ir vandens, vyne būna angliavandenių (gliukozės ir fruktozės), organinių rūgščių (vyno, obuolių, citrinos ir kitų), rauginių, dažomųjų, mineralinių medžiagų, B grupės ir kitų vitaminų. Natūralusis vynas turi baktericidinių savybių. Vynai aromatingi. Aromatinėse medžiagose yra daugiau kaip 350 junginių. Kai kurie junginiai yra perėję į vyną iš vynuogių, kiti susiformavę sulčių rūgimo ir vyno brendimo procese.
1. VYNO ISTORIJA
Vynas iš vynuogių sulčių daromas ir vartojamas nuo seno. Egipte buvo gaminamas dar prieš mūsų erą. XVII a. vynas pradėtas pilstyti į butelius. XVII a. pradėtas gaminti šampanas, o XVIII a. — spirituoti vynai.
Vynuogininkystė ir vyno gamyba plėtojama Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Vengrijoje, Ukrainoje, Moldovoje, Rusijos pietuose, Azerbaidžane, Gruzijoje, Armėnijoje, Uzbekijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Čilėje, JAV, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir kitur.
Sunku pasakyti, kada tiksliai pradėta vyno gamyba, nes, skirtingai nei alaus gamyba ir destiliavimas, vyno darymas yra natūralus procesas, kuris gali vykti be žmogaus įsikišimo. Nuo šakos nukrenta vynuogių kekė, sutrūkinėja odelės, išsiveržusias sultis ima veikti ore besigaminančios mielės, ir po kurio laiko “atsiranda” vynas. Šį reiškinį tikriausiai pastebėjo dar mūsų protėviai, todėl visai tikėtina, kad vynas egzistuoja taip seniai, kaip ir pats žmogus.
Manoma, kad Vitis vinifera, vynuogių rūšis, iš kurios gaminamas šiuolaikinis vynas, atsirado maždaug 7500 m. pr. Kr. Užkaukazėje, dabartinės Armėnijos ir Gruzijos teritorijoje. Senovėje vynmedžius augino beveik visuose Viduržemio jūros baseino kraštuose.
Faraonų kapavietės piešiniai (2000 m. pr. Kr.) skrupulingai atvaizduoja kiekvieną vyno gamybos etapą senovės Egipte, kur, pasak garsaus rašytojo Hju Džonsono, “gyvenę profesionalūs ekspertai apie...
Šį darbą sudaro 6801 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!