IV. Voltero kūrybos reikšmė
vėlesnėje Šviečiamojo amžiaus kūryboje..................................................................8
V. Literatūra............................................................................................................................9
Volteras žmogus ir rašytojas
a) Volteras žmogus. - Volteras buvo aukštas, liesas, keistos išvaizdos, silpnos sveikatos, bet nepaprastai energingas, jėgas stiprino nuolat gerdamas kavą. Voltero charaktery sutapo bajoro ir miesčionio žymės. Nors gimimo miesčionis, bet aristokartų tarpe jis lyg tikras bajoras. Stengdamasis jiems prilygti, mėgsta visokius titulus, ordinus, garbės ženklus. Jo ambiciją ypač glosto susirašinėjimai su didikais ir karaliais.
Bet, antra vertus, Voltere yra suakmenėjusios miesčionių ydos, pirmiausia egoizmas, savanaudiškumas. Kaip miesčionis, jis jaučia, kad pinigai gali duoti tai, ko nė kilmė neduoda. Taigi gera jam visa tai, kas didina jo turtus, kas duoda malonumų ir kelia jo garbę. Nors Volteras visus niekina, bet jis žino, kad turi pelnytis galingųjų paramą ir pinigą, kad pats aukščiau jų iškiltų. Dėl to jis tyčiojasi iš imperatorių, bet sykiu ir jiems pataikauja; jis kovoja su dvasininkais, bet popiežiui laiškus rašo ir knygą dedikuoja; jis rašo prieš jėzuitus, bet kartais pats jiems pataikauja; jis išjuokia katalikybę, bet pats eina į bažnyčią ir priima komuniją, kai jam prireikia; jis ragina palengvinti liaudies gyvenimą, bet pats ją laiko jaučiais ir botago reikalauja; jis kalba apie žmogiškumą, bet savo kapitalų dalį skiria vergų prekybai; jis kalba apie laisvę, bet sveikina Katariną II, vėliau pavergusią Lietuvos ir Lenkijos valstybę; jis skelbia tikėjimo toleranciją, bet pats sundžia ir šiaip jau persekiojamą Ruso kaip tikėjimo priešą. Visur elgias taip, kaip jam tuo metu naudingiau. Nesivaržo dorovės, džentelmiškumo, teisybės principais.
Jei kas Volterą kritikuoja ar įžeidžia, visą gyvenimą jis to neužmiršta; jis savo kritiką plūsta, šmeižia, užgaulioja. Bet prieš galinguosius, iš kurių bus garbės ar naudos, jis moka nusilenkti ir jiems pataikauti.
Kur eina rizika pačiam įkliūti, ten Volteras yra labia atsargus. Beveik visus pamfletus ir veikalus (išskyrus du) jis tėra slapyvardžiais pasirašęs, kad jei kas – galėtų išsiginti.
Jame yra susijungę nuostabūs gabumai ir niekinga siela, sakė apie...
Šį darbą sudaro 3190 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!