Konspektai

Viešasis administravimas - plati teorija atsiskaitymui

10   (3 atsiliepimai)
Viešasis administravimas - plati teorija atsiskaitymui 1 puslapis
Viešasis administravimas - plati teorija atsiskaitymui 2 puslapis
Viešasis administravimas - plati teorija atsiskaitymui 3 puslapis
Viešasis administravimas - plati teorija atsiskaitymui 4 puslapis
Viešasis administravimas - plati teorija atsiskaitymui 5 puslapis
Viešasis administravimas - plati teorija atsiskaitymui 6 puslapis
Viešasis administravimas - plati teorija atsiskaitymui 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kalbant apie viešųjų organizacijų teorijas pagal Denhard išskiriamos 3 kryptys: 1)VA kaip valdžios proceso dalis, tai vieš. org. teorija kaip politinio mokslo dalis (politinis požiūris); 2)vieš. org. teorija kaip privačių org. teorija (vadybinis požiūris).
Politinis požiūris:VA įgyvendina politiką, kuria valstybė stengiasi patenkinti žm. interesus. VA -politikos šaka. Požiūris labai siejamas su įst. leidimo f-cija, konstitucinių visuomenės garantijų užtikrinimu. Svarbiausia, kad institucijos atitiktų teisingumo principus. Administravimas privalo veikti politiką įgyvendindamas kaip valstybės valios išraišką, remdamasis bendriausiais viešojo valdymo principais – demokratiškumu, teisėtumu, viešumu bei centralizavimo bei decentralizavimo derinimu. Šio požiūrio šalininkai VA supranta kaip dalyvavimą politikos procese. Viešosios org. daro įtaką valstybės politikos formavimu ir įgyvendinimu ir taip veikia vertybių pasiskyrstymą visuomenėje. Pagal šį požiūrį vertinami tie patys kriterijai kaip ir politikos procese: laisvė, lygybė, teisingumas, dėmesingumas ir t.t. Vadybinis požiūris: VA - kolektyvinė veikla. Svarbu, kad vieš. institucijos veiktų efektyviai. Požiūris siejamas su vykdymo, sprendimų, projektų ir programų įgyvendinimo f-cijomis, apibūdinančiomis vieš. institucijų organizavimą ir vadybą. Valdžios sprendimai veikia verslo aplinką, valstybinės institucijos reguliuoja daugumą verslo krypčių ir šakų, taip lyg ir tapdamos verslo partneriais, reguliuojant įvairius projektus ir programas. Valdžia riboja, stabdo arba skatina verslo sumanymus ir programas. Pagrindinis šio požiūrio rūpestis yra efektyvumas ir akcentuojama mokslinių principų svarba organizacijos produktyvumui didinti, pagal W.Wilsoną tokia teorija valstybės sektoriuje galėtų padidinti efektyvumą kaip ir privačiame. Šis požiūris vyrauja ir dabar. Teisinis požiūris: VA - teisės įgyvendinimas, reguliavimas – nurodymai piliečiams, taisyklės. Viešojo sektoriaus vertybė - kad veikla būtų teisėta (nepažeistų žm. teisių). Požiūris susijęs su jurisdikcijos f-jomis, kuris apibūdina administratorių rolę, taikant ir naudojant teisę valstybinio reguliavimo ir kitose sferose. Vadybininkai disponuoja ir kontroliuoja žmogiškuosius, finansinius ir technologinius, bei informacinius išteklius, vykdo ministerijų ir departamentų užduotis ir tikslus. Teisinis reguliavimas VA suprantamas kaip socialinių normų pagrindu ir jų įgyvendinimo tikslu veikiantis mechanizmas. Yra dvejopas požiūris į teisinį VA reguliavimą: 1)VA institucijų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 11352 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (11352 ž.)
Darbo duomenys
  • Viešasio administravimo konspektas
  • 7 psl., (11352 ž.)
  • Word failas 213 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Viešasis administravimas - plati teorija

Viešasis administravimas - plati teorija Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą

Viešasis administravimas - išsami teorija

Viešasis administravimas - išsami teorija Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą

Puikus pasiruošimas viešojo administravimo egzaminui - plati teorija ir medžiaga

Puikus pasiruošimas viešojo administravimo egzaminui - plati teorija ir medžiaga Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą

Viešasis administravimas. Gera teorija

Viešasis administravimas. Gera teorija Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt