Vertybinių popierių rinka yra svarbi kiekvienos šalies finansų sistemos dalis, turinti didelę įtaką ekonomikos efektyvumui. Norint suprasti šios rinkos funkcionavimą bei jos veiklos ypatybes, reikia atidžiau panagrinėti jos veikimo prielaidas, dalyvius ir finansinius instrumentus.
Šio kursinio darbo tikslas – ištirti vertybinių popierių rinką kaip svarbų finansų sistemos elementą, apibrėžiant svarbiausius rinkos tipus ir sąvokas, aptariant vertybinių popierių rūšis, jų charakteristikas, rodiklius, apibūdinant institucijas, kurios garantuoja vertybinių popierių rinkos funkcionavimą bei prižiūri rinkos dalyvių veiklą.
Darbas sudarytas iš dviejų stambių dalių. Pirmojoje aptariama vertybinių popierių rinkos vieta finansų sistemoje, išskiriami jos tipai ir apibrėžiami svarbiausi finansiniai instrumentai, antrojoje dalyje dėmesys sutelkiamas į Lietuvos vertybinių popierių rinkos charakteristikų apžvalgą, išskiriant ir apibūdinant jos infrastruktūros elementus, vertybinius popierius.
Išdėstant medžiagą buvo naudojami paveikslėliai, diagramos, lentelės. Taip pateikta medžiaga geriau suvokiama, lengviau įsisavinama. Be to, vaizdinės priemonės geriau iliustruoja pateiktus faktus. Medžiaga pateikta sistemingai, ji skirstoma į skyrius, o šie į poskyrius, laikantis nuoseklumo ir logiškumo.
Rašant darbą buvo naudojamasi 10 įvairių šaltinių, todėl galima teigti, kad tema yra nuodugniai išnagrinėta ir aptarta bei gauta išsami ir objektyvi vertybinių popierių rinkos apžvalga.
Vienas iš svarbiausių kiekvienos valstybės ekonominę plėtrą ir klestėjimą lemiančių faktorių yra gerai funkcionuojanti finansų sistema. Finansų sistema – tai finansinių rinkų, institucijų, priemonių, taisyklių ir metodų visuma. Finansų sistemos pagrindinė užduotis – perskirstyti lėšas tarp jų taupytojų ir lėšų naudotojų taip, kad būtų pasiekta kuo didesnė ekonominė nauda.
Finansų sistemoje lėšos iš taupytojų gali būti įgyjamos dviem būdais: tiesioginiu ir netiesioginiu.
Tiesioginis lėšų gavimas – tai situacija, kai naudotojai tiesiogiai skolinasi lėšų iš taupytojų parduodami jiems vertybinius popierius – finansinius dokumentus, kuriais naudotojas finansiškai įsipareigoja skolintojui, o pastarasis gali reikšti pretenzijas į būsimas vertybinių popierių pardavėjo pajamas ar turtą.
Tiesioginis investavimas yra gana problematiškas, kadangi lėšų naudotojas dažnai neturi pakankamai informacijos apie tai, kokiomis sąlygomis taupytojai norės pirkti vertybinius popierius. Be to, naudotojui reikalingas kapitalas yra daug didesnis negu...
Šį darbą sudaro 5106 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!