Kiekvienoje ekonomiškai išsivysčiusioje valstybėje egzistuoja vertybinių popierių rinka. Pagal šios rinkos būklę galima nustatyti ir pačios šalies ekonominę būklę. Lietuvos vertybinių popierių rinka dar nėra pažengusi taip toli kaip užsienio, tačiau ji nuolat vystosi, nuolat yra tobulinama, stengiamasi pavyti užsienio šalis. Nors Lietuvoje jau yra sukurta teisinė vertybinių popierių rinkos bazė, veikia įvairios institucijos susijusios su vertybiniais popieriais (reguliuojančios bei tarpininkaujančios), tačiau dar ne visada Lietuvos emitentų vykdomos vertybinių popierių emisijos organizuojamos efektyviai.
Būtent todėl nuolat yra aktualu kalbėti apie vertybinius popierius, apie vietą, kurią jie užima rinkoje. Būtent todėl mano darbe yra analizuojami vertybiniai popieriai, pagrindinės reguliuojančios bei tarpininkaujančios institucijos bei jų veikla, vertybinių popierių kotiravimo metodai ir pan. Darbas susideda iš šešių dalių: pirmoje trumpai aptariama vertybinių popierių atsiradimo istorija, rinkos ekonomikos raidos pradžia; antroje dalyje- pateikiamos pagrindinių vertybinių popierių rūšių charakteristikos. Trečia dalis- tai vertybinių popierių rinkos tipų ir jos dalyvių analizė, o ketvirtoje plačiau nagrinėjama būtent Lietuvos vertybinių popierių rinka- jos raida, struktūra, bendra Baltijos vertybinių popierių rinka. Penkta dalis- tai prekybos sistemos analizė, taip pat apžvelgiamas vertybinių popierių registravimas, kotiravimas, kotiravimo metodai. Paskutinėje, šeštoje dalyje analizuojamas vertybinių popierių santykis su ekonomika.
Darbo tikslas: išanalizuoti pagrindines vertybinių popierių charakteristikas ir vertybinių popierių įtaką ekonomikai.
Darbo objektas: vertybiniai popieriai.
1. Trumpai aprašyti vertybinių popierių atsiradimą, vertybinių popierių rinkos atsiradimą Lietuvoje, jos vietą bendroje rinkos ekonomikos sistemoje.
3. Išanalizuoti vertybinių popierių rinkos struktūrą, rinkos dalyvius, prekybos sistemą.
Šiame darbe nagrinėjama tiek lietuvių (pvz., A.Vilimavičiaus, A.Rastenienės), tiek užsienio autorių(pvz., R.Breilio, S.Majerso, O.T.Lebedevo, T.J.Filippovos, A.R.Kankovskojos) literatūra. Taip pat naudojamasi Vertybinių popierių komisijos ataskaitomis, Centrinio vertybinių popierių depozitoriumo interneto puslapiuose esančia informacija, teisniais aktais (Lietuvos Respublikos vertybinių popierių rinkos įstatymu).
1. Vertybinių popierių rinkos atsiradimas, rinkos ekonomikos raida.
Didžiųjų geografinių atradimų laikotarpis- tai naujovių laikotarpis. Su šiuo laikotarpiu yra susijęs ir vertybinių popierių sąvokos atsiradimas. Tuo laikmečiu, dėl naujų atradimų, tautų tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo ryšių stiprėjimo, atsivėrė plačios...
Šį darbą sudaro 9108 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!