Referatai

Vertybinių popierių portfelis

9.8   (3 atsiliepimai)
Vertybinių popierių portfelis 1 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 2 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 3 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 4 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 5 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 6 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 7 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 8 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 9 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 10 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 11 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 12 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 13 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 14 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 15 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 16 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 17 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 18 puslapis
Vertybinių popierių portfelis 19 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

ĮVADAS
VERTYBINIŲ POPIERIŲ PORTFELIO FORMAVIMAS IR VALDYMAS
Vertybinių popierių portfelio formavimas
Vertybinių popierių portfelio valdymas
Investavimo rizika
VERTYBINIŲ POPIERIŲ PASKIRTIS, JŲ RŪŠYS IR DALYVIAI
Vertybinių popierių rūšys
Vertybinių popierių rinkų rūšys
Vertybinių popierių rinkos dalyviai
IŠVADOS
LITERATŪRA
PRIEDAI

Ištrauka:

1.1. Vertybinių popierių portfelio formavimas
Tiek žmonių, tiek ūkio subjektų gyvenime būna momentai, kada uždirbama daugiau, negu išleidžiama, ir kai reikia išleisti daugiau negu uždirbama. Tokiais atvejais galima taupyti, arba reikia skolintis. Taupyti galima tiesiog laikant ir kaupiant grynus pinigus – bet tada ateityje jų bus tiek pat, kiek laikyta, o blogiausiu atveju – jie netgi praras vertę dėl infliacijos. Arba galima dabartinį pinigų suvartojimą iškeisti į didesnę jų sumą ateityje. Dabartinio pinigų suvartojimo atsisakymas dėl galimybės daugiau vartoti ateityje yra priežastis taupymui. O tai, kas su santaupomis daroma tam, kad būtų galima daugiau vartoti ateityje, yra investavimas.
Investuotojų tikslai ir tipai:
Skirtingi investuotojai už investuotus pinigus nori gauti skirtingas juos tenkinančias kompensacijas. Tai vadinama reikalaujamu pelningumu. Investuotojai skirtingai pasirenka investicijų objektus, siekdami reikalaujamų pelningumų. Tačiau be didesnės rizikos pasiekti didesnio pelningumo neįmanoma. Investuotojai yra nelinkę rizikuoti, tai yra, jie šiaip sau nerizikuoja, nesitikėdami gauti už tai atitinkamos kompensacijos.
Tačiau investuotojų požiūris į riziką ir netikrumą nėra vienodas. Pavyzdžiui, Ilinojaus universiteto profesorius Jerry Robinson investuojančius asmenis skirsto į:
- Vengėjus, jie yra labiausiai atsargūs, tikisi blogiausio ir dažnai pralošia, nes nerizikuodami praleidžia puikias galimybes;
- Nutrūktgalviai yra vengėjų priešingybė ir dažnai rizikuoja per daug ir be reikalo. Jie ignoruoja faktus, nežiūri į riziką, ir labai dažnai žlunga, nes nepaiso atsargumo;
- Nuotykiautojai mėgaujasi rizika. Jiems rizika yra iššūkis ir malonumas. Jie neretai ieško galimybių surizikuoti, tačiau nedaro to aklai ir turi nusistatę ribas. Dažniausiai tai yra rinkos spekuliantai;
- Skaičiuotojai supranta, kad, norint eiti į priekį, reikia naudotis pasitaikančiomis galimybėmis, tačiau kiekviena iš jų yra savaip rizikinga. Prieš nuspręsdamas, šis investuotojas stengiasi surinkti kuo daugiau informacijos, koks gali būti rezultatas ir kaip galima riziką sumažinti.
Lietuvoje investuotojai dažnai skiriami į tokias grupes:
- Strateginiai investuotojai dažniausiai yra bendrovės, tiek vietinės, tiek užsienio, kurios siekia įsigyti stambius emitento vertybinių popierių paketus, kurie leistų daryti įtaką emitento valdymui;
- “Portfeliniai” investuotojai, nors investuoja stambiai, tačiau nesiekia daryti įtakos įmonių valdymo procesui ir siekia gauti pelną tik iš paprasto investicijų portfelio. Portfeliniai investuotojai dažniausiai yra stambias lėšų sumas valdantys subjektai – bankai, draudimo bendrovės, investiciniai fondai;
- Smulkūs investuotojai dažniausiai yra fiziniai asmenys, investuojantys nedideles sumas ir perkantys nedidelius akcijų kiekius.

Ištrauka

Vertybinių popierių sąvoka buvo žinoma jau nuo vėlyvųjų viduramžių. Tuomet, didžiųjų geografinių atradimų laikotarpiu, atsivėrė plačios erdvės tarptautinei prekybai. Verslininkams prireikė didžiulio kapitalo, norint pasinaudoti puikiomis aplinkybėmis. Užjūrio rinkų įsisąvinimas ir prekiu pardavimas tapo neįmanomu pavieniams asmenims. Dėl šios priežasties atsirado akcinės bendrovės - anglų ir olandų kompanijos, prekiaujančios su Ost - Indija; jos ir tapo pirmaisiais VP emitentais. XVI- XVII amžiuje Anglijoje steigėsi akcinės bendrovės, finansuojančios anglies gavybą, kitas kapitalui imlias šakas. Tuo metu anglų brokeriai sudarinėjo sutartis tiesiog gatvėse arba kavinėse. Iš čia kilo “gatvės” rinkos pavadinimas.
Darbo tikslas – Išsiaiškinti kas yra vertybinių popierių portfelis, kaip jis formuojamas ir valdomas. Sužinoti kaip formuojamas optimalus vertybinių popierių portfelis.
2. Rastą informaciją išanalizuoti ir susisteminti.
1. Pasiūlos rinka.
2. Žemas likvidumas.
3. Tiesioginių sandorių rinka.
Pasiūlos rinka - nuolatinis pirkėjų trūkumas norimiems parduoti VP. Dėl šios priežasties smulkūs investuotojai negali dalyvauti VP rinkoje, nes rizikuoja nerasti pirkėjų savo VP. Stambūs investuotojai sandorius sudaro tiesiogiai, tuo mažindami likvidumo riziką.
Žemas likvidumas trukdo pardavėjui rasti pirkėją, sukelia įtampą ir nepasitikėjimą nacionaline vertybinių popierių biržos veikla bei VP rinka apskritai. Pateiktų parduoti VP sandoriai neįvyksta, o tai skatina sudaryti juos tiesiogiai, susirandant pirkėją ir tik registruojant sandorį biržoje. Tai reiškia, kad daugelis parduotų ir pirktų VP neturi rinkos kainos ir todėl negalima nustatyti jų vertės. Jei VP yra nelikvidūs, atsiradus būtinybei juos sunku parduoti, todėl atsiranda investavimo rizika. Tai paaiškina tą faktą, kodėl antrinė rinka buvo nesubalansuota, t.y. nuolat vyravo pasiūla.
Labai svarbi priežastis – informacijos stoka ir patikimumas. Tai susiję tiek su informacija apie VP, tiek su informacija apie finansų maklerių įmones. Išskyrus VVP, gauti patikimą informaciją apie įmonių, išleidusių akcijas, finansinę padėtį ir jos pokyčius yra labai sudėtinga.
1.1. Vertybinių popierių portfelio formavimas
Tiek žmonių, tiek ūkio subjektų gyvenime būna momentai, kada uždirbama daugiau, negu išleidžiama, ir kai reikia išleisti daugiau negu uždirbama. Tokiais atvejais galima taupyti, arba reikia skolintis....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4124 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS 3
 • 1. VERTYBINIŲ POPIERIŲ PORTFELIO FORMAVIMAS IR VALDYMAS 4
 • 1.1.Vertybinių popierių portfelio formavimas 4
 • 1.2.Vertybinių popierių portfelio valdymas 8
 • 1.3.Investavimo rizika 10
 • 2. VERTYBINIŲ POPIERIŲ PASKIRTIS, JŲ RŪŠYS IR DALYVIAI 12
 • 2.1. Vertybinių popierių rūšys 12
 • 2.2. Vertybinių popierių rinkų rūšys 13
 • 2.3. Vertybinių popierių rinkos dalyviai 15
 • IŠVADOS 17
 • LITERATŪRA 18
 • PRIEDAI..19

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
19 psl., (4124 ž.)
Darbo duomenys
 • Ekonomikos referatas
 • 19 psl., (4124 ž.)
 • Word failas 146 KB
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt