Kiekvienas žmogus šias laikais susiduria su įvairias dokumentais ir kartais nežino kaip juos taisyklingai rašyti tiek ranka tiek kompiuteriu. Žinoma pasitelkiant informaciją internete nesunkei parašome vienokį ar kitokį dokumentą. Bet mums svarbu ne tai kas yra internetinėje erdvėje, kurioje informacija apie dokumentų rengimą gali būti netiksli, bet aktualu ką apie dokumentų rengimą rašo knygose tokie autoriai kaip Violeta Baltrūnienė ar Rasa Grigonienė parašiusios knygas „Dokumentų valdymas“ ir „Dokumentų rengimas, tvarkymas ir apskaita“.
Tikslas: pateikti aktualiausius raštų pavyzdžius su pasirinktomis situacijomis.
◦ rašto įmonei teoriją ir pavyzdžius
• Pateikti išvadas apibūdinančias visą darbą.
Sąvokos:
Raštvedyba – įstaigos vidaus administravimo sritis, apimanti dokumentų tvarkymo ir valdymo procesus nuo jų rengimo ar gavimo iki atrinkimo saugoti ar naikinti.
Dokumentas – tai turinti vertę materialioje laikmenoje bet kokiu būdu su atitinkamais rekvizitais užfiksuota faktinė ar žmogaus mąstymo veiklos informacija, kurią galima identifikuoti, neribotai saugoti ir naudoti.
1. DOKUMENTAI IR JŲ PAVYZDŽIAI
1.1. Oficialus laiškas
Laiškas – individualus asmens raštas kitam asmeniui. J būną asmeninių ir dalykinių kitaip vadinamu oficialiu. Asmeniniai laiškai gali būti įvairių įvairiausi. Dalykiniai laiškai gali būti rašomi įstaigų darbuotojams ar vadovams, darbo ar veiklos kolegoms, pažįstamiems ar šiaip žinomiems asmenims, su kuriais rašantįjį sieja kokie nors ryšiai. Kai kurie jų turi net atskirus pavadinimus: rekomendacinis, pasiteiravimo, padėkos laiškas. Dalykiniai laiškai, kaip ir asmeniniai, pradedami kreipiniu. Po jo geriausia dėti šauktuką ir laiško tekstą pradėti didžiąja raide (netinka po kreipinio dėti kablelį, o laišką pradėti didžiąja raide). Laiško tekstas, net jo stilius, gali būti laisvas, įvairus, ne toks sausas ir formalus kaip rašto tekstas. Bet tikslumo ir santūrumo reikia ir laiškui.
Rašant artimesniam ir geriau pažįstamam asmeniui, laišką tinka baigti linkėjimais, o oficialumo atspalvį turinčius laiškus galima baigti standartiniais pasakymais: Su pagarba! (arba Pagarbiai), Jus gerbiantis (gerbianti); Nuoširdžiai Jūsų. Po jų galima rašyti brūkšnį arba nedėti jokio ženklo, nes toliau esantis parašas yra to paties sakinio dalis. Pasirašoma įskaitomai, dešinėje pusėje.
Laiškas adresuojamas...
Šį darbą sudaro 1899 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!