Referatai

Vanadis ir jo junginiai

10   (2 atsiliepimai)
Vanadis ir jo junginiai 1 puslapis
Vanadis ir jo junginiai 2 puslapis
Vanadis ir jo junginiai 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Cheminis elementas "Vanadis"

Ištrauka

 Vanadis ir jo junginiai plačiai naudojami chemijos pramonėje, metalurgijoje, autopramonėje. Vanadis – metalas, kietesnis už kreminį. Lydymosi temperatūra 1715 °C. Iš vanadžio junginių didžiausią reikšmę turi ferovanadis bei jo oksidai ir druskos. Vanadžio junginiai lengvai smulkinami, tokiu būdu visada egzistuoja metalo dulkių patekimo į kvėpavimo takus tikimybė. Taip pat vanadžio junginiai, kurių palyginus neaukšta lydymosi temperatūra – apie 650 °C, garuoja, sudarydami kondensacijos aerozolį.
Vanadžio Žemės plutoje yra apie 0,02%. Žinomi keli tuzinai vanadžio mineralų. Didžiausią vertę turintys vanadžio mineralai yra gana sudėtingos sandaros, pavyzdžiui vanadinitas 3Pb3(VO4)2*PbCl2. Vanadžio metalurgija yra komplikuota, tačiau dabar galima pagaminti apie 99,99% grynumo vanadį. Kadangi didžioji dalis vanadžio (apie 80%) sunaudojama plieno legiravimui, dažniausiai gaminamas ne grynas vanadis, o vanadžio ir geležies lydinys ferovanadis, kuriame vanadžio būna nuo 35 iki 95%. Vanadžiu legiruoti plienai yra labai tvirti ir kartu tamprūs, todėl iš jų gaminamos spyruoklės ir greitai judančios įvairių mechanizmų detalės.
Svarbiausias vanadžio junginys yra vanadžio pentoksidas V2O5, pasižymintis katalitiniu veikimu. Pavyzdžiui gaminant sieros rūgštį kontaktiniu būdu SO2 oksidavimo iki SO3 reakciją katalitina V2O5. Manoma, kad vanadžio pentoksido katalitinis poveikis oksidacijos reakcijoms yra susijęs su jo savybe 700-1100 °C temperatūroje grįžtamai netekti deguonies.
Vanadis junginiuose gali būti įvairių oksidacijos laipsnių. Skirtingų oksidacijos laipsnių vanadžio junginiai turi skirtingas spalvas. Vanadžio oksidų rūgštinės ir bazinės savybės paklūsta išnagrinėtiems dėsningumams. Jeigu centrinio atomo oksidacijos laipsnis žemas, oksidui būdingos bazinės savybės. Didėjant centrinio atomo oksidacijos laipsniui stiprėja oksido rūgštinės savybės. Vanadžio oksidai, kuriuose vanadžio oksidacijos laipsnis +2 ir +3, yra baziniai, o kuriuose oksidacijos laipsnis +4 ir +5 - amfoteriai.

VO2+(aq)
________
VO2+(aq)
________
V3+(aq)
________
V2+(aq)
________
V
+5
+1,00 V
+4
+0,337 V
+3
-0.255 V
+2
-1,19 V
0

Deja, kontaktas su vanadžiu bei jo junginiais pasitaiko ne tik atitinkamose pramonėse. Pavyzdžiui, vanadžio oksidai susidaro elektrinių katilų apnašuose, ypatingai daug jų būna tuomet, kai elektrinės kuras yra naftos mazutai su didele sieros priemaiša. Taigi, katilų paviršiaus valymo metu ore taip pat susidaro vanadžio oksido aerozolis.
Žmogaus organizmui vanadžio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 676 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (676 ž.)
Darbo duomenys
  • Chemijos referatas
  • 3 psl., (676 ž.)
  • Word failas 50 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt