„Kiekvienas žmogus turi teisę į pakankamą gyvenimo lygį, kuris garantuotų jo ir jo šeimos sveikatą ir gerovę, ypač į maistą, drabužius, būstą, medicininę priežiūrą ir būtiną socialinį aptarnavimą; jis turi teisę į aprūpinimą nedarbo, ligos, invalidumo ar kitokio pragyvenimo šaltinių netekimo atveju dėl nepriklausančių nuo jo aplinkybių.“/Ištrauka iš Žmogaus teisių deklaracijos.
Užtikrinti socialinį Lietuvos žmonių saugumą tebėra vienas iš svarbiausių nūdienos rūpesčių. Dinamiška mūsų šalies raida, sparčiai vykstančios permainos atneša ir akivaizdžių laimėjimų, ir skaudžių problemų, tokių kaip nedarbas ar skurdas, kurie riboja žmonių galimybes gyventi visavertį gyvenimą. Socialinės apsaugos programa orientuota ne tik į darbingų žmonių problemas, bet ir į tuos , kas jau baigė savo darbingą amžių arba dėl nuo nepriklausančių priežasčių nepajėgia būti ekonomiškai aktyvūs. Socialinio solidarumo sistema šiems žmonėms privalo užtikrinti žmogaus orumo nežeminantį pajamų lygį, bet kartu ir nepažeisti interesų tų, kas uždirba šias pajamas ir teisėtai nori naudotis savo pastangų vaisiais.
Valstybinis socialinis draudimas yra viena iš svarbiausių socialinio aprūpinimo sistemos dalių Lietuvoje. Jo tikslas – teikti apdraustiesiems ir jų šeimos nariams gyvenimui reikalingų lėšų, jei jie negali gauti pajamų iš darbo ar kitų šaltinių. Taigi socialinis draudimas, skirtingai nei draudimo bendrovės, draudžia ne materialines, bet žmogiškas vertybes. Valstybinį socialinį draudimą Lietuvoje organizuoja ir įgyvendina Valstybinis socialinio fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ( „Sodra“) ir jai pavaldūs teritoriniai skyriai bei kitos įstaigos.
Temos aktualumas. Tema aktuali visiems šalies gyventojams. Socialinis draudimas lydi žmogų visą jo gyvenimą – nuo dar negimusio kūdikio, kuris kartu su motina yra apdraustas, iki jau mirusio žmogaus, nes jį laidojęs asmuo gauna išmoką. Dabartinė socialinė draudimo sistema veikai einamųjų įmokų ir išmokų principai. Todėl kiekvienam įmokų mokėtojui svarbu, kur keliauja jo pinigai, o kiekvienam išmokų gavėjui svarbu, kokio dydžio ir ar laiku gaus jam priklausančią išmoką.
Darbo tikslas: išanalizuoti ir pateikti valstybinio socialinio draudimo biudžeto sudarymą ir vykdymą bei jų problemas.
•...
Šį darbą sudaro 7898 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!