Temos aktualumas. Valstybės skolinimosi poreikį lemia įvairūs veiksniai, tačiau dabartiniu metu, esant daugelyje pasaulio šalių finansinei krizei, nėra valstybės, kuri nesusidūrė ar artimoje ateityje nesusidurs su biudžeto deficitu. Būtent krizė šiandien įtakoja biudžeto deficito didėjimą daugelyje valstybių tarp jų ir Lietuvoje, dėl nesurenkamų reikiamų pajamų į valstybės biudžetą ar kitų sąlygų. Biudžeto deficitas, daugelio autorių, ekonomistų, finansininkų nuomone, yra pagrindinė priežastis skolintis valstybei. Kasmet formuojamas deficitinis valstybės biudžetas paprastai reiškia, jog didėja valstybės skola.
Vertinant valstybės skolą ir jos augimo tendencijas kiekvienoje konkrečioje valstybėje, pirmiausia reikia atsižvelgti ne į absoliučią skolų sumą, bet į kai kuriuos rodiklius, skolinimosi priemones, kurios objektyviai rodo, kokia yra valstybės skolos našta valstybei ir ar skolinimosi tendencija palanki valstybėje vykstantiems ekonominiams procesams. Todėl tinkamai išanalizavus valstybės skolos sampratą, skolinimosi politiką, galima nustatyti skolinimosi politiką realizuojančias priemones ir jų reikšmę valstybės skolinimosi politikai.
Temos naujumas. Ištyrusi įvairius Lietuvos autorių mokslinius tiriamojo ir aprašomojo pobūdžio literatūros šaltinius, nustačiau, kad „valstybės skolinimosi politiką realizuojančių priemonių“ tema nėra parengta panašaus pobūdžio straipsnių ar publikacijų. Pagrindiniai šia tema aptarti klausimai netiesiogiai arba per siaurai paliečiami kai kuriose finansinio pobūdžio knygose, publikacijose, moksliniuose darbuose diskutuojant apie valstybės finansus, valstybės skolą, jos valdymo politiką bei Lietuvos Respublikos įstatymuose, nuostatuose ir panašaus pobūdžio dokumentuose. Todėl šiame darbe atlikau valstybės skolos tema esamos literatūros analizę ir pasinaudojusi šia susisteminta informacija stengiausi pabrėžti ne valstybės skolą kaip dauguma autorių, bet valstybės skolinimosi politiką ir ją realizuojančias priemones.
Šiame kursiniame darbe sprendžiama problema – valstybės skolinimosi politikos realizuojančių priemonių neapibrėžtumas.
Kursinio darbo objektas – valstybės skolinimosi politiką realizuojančios priemonės.
Kursinio darbo tikslas – pasitelkus analizės metodą, išskirti valstybės skolinimosi politiką realizuojančias priemones ir jų ryšį su valstybės skola.
3. Apibrėžti valstybės skolą realizuojančias priemones;
4. Išanalizuoti Lietuvos valstybės skolinimosi tendencijas bei galimybes.
Naudoti tyrimo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė, kuri taikyta analizuojant valstybės skolą, skolinimosi politikos ypatumus bei Lietuvos valstybės skolinimosi priemones;
2. Publicistinės literatūros analizė...
Šį darbą sudaro 9084 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!