Temos aktualumas. Valstybės biudžetas yra centrinė Lietuvos Respublikos finansų sistemos grandis. Biudžeto dėka yra kuriami valstybės tobulinimo piniginiai fondai, kurie užtikrina bendravalstybinių reikalų sprendimą, sudaro finansinį pagrindą įgyvendinti valstybinės valdžios ir vietos savivaldos institucijų funkcijas.
Biudžete sukoncentruotos lėšos yra skirtos įgyvendinti valstybės socialinę - ekonominę politiką, užtikrinti šalies gynybą ir saugumą. Biudžeto pagalba realizuojamos įvairių lygių valstybinės ir vietinės programos.
Darbo objektas – valstybės biudžeto formavimo ypatumai.
Darbo tikslas – išanalizuoti valstybės biudžeto formavimo ypatumus.
Darbo metodai. Sisteminė ir loginė analizė, sisteminės analizės logika, teisės katų analizė.
Valstybės biudžetas – tai metinė valstybės pajamų ir išlaidų sąmata. Valstybės biudžeto formavimas ir paskirstymas iš esmės atskleidžia vyriausybės vykdomą politiką: pagrindinių programų tikslus, prioritetus, vyriausybės pastangas teikti visuomenei reikalingas paslaugas (leidžia išmatuoti jų vykdymo laipsnį, poveikį šalies ekonomikos sektoriams ir bendrą efektyvumą).
• Biudžetas vertinamas kaip vyriausybės politikos realizavimo priemonė, padedanti paskirstyti ribotus valstybės resursus socialiniams ir ekonominiams poreikiams tenkinti.
• Biudžetas yra valstybės valdymo ir administravimo priemonė: iš valstybės biudžeto yra finansuojamas valstybės ir valdžios institucijų išlaikymas, įvairių valdymo ir administravimo (įskaitant atliekamas prievartos būdu) funkcijų vykdymas.
• Biudžetas, kaip ekonominio reguliavimo priemonė, sudaro prielaidas ekonomikos, atskirų regionų, miestų ir kitų administracinių vienetų ūkiui vystyti. Atliekant pajamų paskirstymo funkciją, galima kažkokiu mastu lemti užimtumo lygį, infliaciją, atskirų ūkio šakų ar veiklos sričių spartesnį ar lėtesnį vystymą.
• Biudžetas, kaip finansinio valdymo priemonė, reikalauja vykdyti ne tik apskaitos funkciją bendravalstybiniu lygiu, bet ir atsakyti už pajamas bei išlaidas, valstybės tarnautojus jų veiklos sferoje. 1
Materialus biudžeto turinys nepastovus, nuolat kinta: jame koncentruojamų piniginių lėšų kiekis, įplaukų pobūdis, išlaidų paskirtis ir pan. Tačiau biudžeto esmė pasireiškia tuose visuomeniniuose santykiuose, kurie yra susiję su biudžeto lėšų koncentravimu ir panaudojimu, t.y. biudžeto, kaip ekonominės kategorijos, charakteristikoje. Tuo požiūriu, biudžetas yra ekonominiai (piniginiai) santykiai, kurie atsiranda sudarant, paskirstant ir panaudojant centralizuotus piniginius fondus, skirtus bendrų valstybės ir savivaldybės uždavinių įvykdymui bei nustatant ir įgyvendinant atitinkamos valdžios...
Šį darbą sudaro 5742 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!