VL pradžios reikia ieškoti XVIIa. Ieškoma nuorodų, užuominų, kad tai skirta vaikams. Rekonstruojama to meto situacija (vienas ar kitas kūrinys gali būti skirtas vaikams). Iki XVIIa į vaiką žiūrėta kaip į žemesnio lygio psichologinę būtybę, nesigilinama į jo jausmus, vidinį pasaulį. Jis pastebėtas klasicizmo laikotarpiu. Comenius- čekų pedagogas, iškėlė mintį, jog vaikas ne žmogaus prieangis, o visavertė būtybė. Norint jį paveikti reikia išprovokuoti jo vidinį susižavėjimą. “Pasaulis paveikslėliuose”- I-oji vaikams skirta knyga. Tinkamiausia literatūra vaikams- Ezopas. Lapino nuotykiai. Klasicizmo epochoj buvo svarbi auklėjimo tema, žanrai susiskirstė į aukštuosius ir žemuosius, o pirmieji pradmenys- FR.
Šarlis Pero XVII-XVIIIa oponavo klasicizmo normoms, skelbė, jog literatūra neturi naudotis vien antika, o liaudies kūryba, dabartimi. Prieš jį sklido rytų pasakos. Šis žanras tapo madingas, ją sekant buvo žaidžiama, ironizuojama. Jo sukurtos 3 eiliuotos pasakos: “Grizelda”, “Juokingi troškimai”, “Asilo oda”, kuriose vyrauja moters tema, kuri yra kantri ištverminga, nuolanki, blaškoma tarp skurdo ir turto ir sulaukianti laimės. Parašė 8 : “Batuotas katinas”, “Pelenė”, “Miegančioji miško gražuolė”, “Raudonkepuraitė”, “Nykštukas”, “Fėjos”, “Mėlynbarzdis”, “Rikė Kuoduotasis”. Jis nekūrė pasakų, jis perpasakojo folklorą. Autoriaus individualybė yra grakštus jo stilius, bei savitų detalių panaudojimas (pilies gyvenimą vaizdavo iš vidaus). Būdingos tam tikros suaugusiųjų pasaulio detalės. Visoms savo pasakoms parašė 1-2 moralus.
XVIIIa- Anglija, subrendus švietimo epochai ir poreikiui skaityti, pasirodo pirmieji periodiniai skaitiniai vaikams. DŽ. Newberry išleidęs per 400 leidinių vaikams. Pirmasis atskyrė VL, pirmasis bandė leisti vaikų žurnalą. D. Defo “Robinzonas Kruzas”- realistinio romano atstovas. Knyga artima vaikui, nulėmusi robinziadą. Dž. Sviftas “Guliverio kelionės”, “Barono Miunhauzeno nuotykiai”- knygos pagrindas melų pasakos ir nuotykių principas. Vaikas buvo pastebėtas, tačiau dar netapo lit žanro herojumi.
Iš esmės pasikeitė požiūris į pasaką. Šios epochos pasakos esminis bruožas- negalimumo, neįmanomumo principas. Ji skyla I folkloriškąją ir fantasy.
Folkloriškoji susijusi su liaudies kūryba.jos santykis su liaudies kūryba yra nevienodas, nes rašytojai nevienodai nutolsta nuo liaudies kūrybos. Svarbi modernizacija, skirtingų...
Šį darbą sudaro 3862 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!