2006 m.
V. Mykolaitis-Putinas — iškiliausia figūra XX a. vid. lietuvių literatūroje. Romanas „Altorių šešėly” įėjo į lietuvių literatūros istoriją kaip pirmasis meniškai brandus psichologinis romanas, Liudo Vasario paveikslu atskleidžiantis dramatišką individualios sąmonės formavimąsi, komplikuotą asmenybės psichiką, kovą už dvasinę laisvę.
"Juk "Altorių šešėly" tai ne šventųjų gyvenimų epizodas, o romanas, kuriame be moteries ir meilės neišsiversi",— rašė Mykolaitis-Putinas 1934 m. straipsnyje "Liudo Vasario draugai ir priešai", gindamas romaną nuo asketiškų ir nenuoširdžių kritikų ir aiškindamas savo nusiteikimą, prieštaraujantį tų kritikų norui ir pastangoms "nucharakterizuoti Vasarį taip, kad jo liūdno gyvenimo kelias nebūtų nei įspėjimas, nei pavyzdys, nei pamokymas tiems, kuriems Vasarių likimas nėra vien samprotavimų objektas", pridursime: o tikro gyvenimo ir gyvybės siekimas. Pagaliau, sako Šelingas, "romanas, paliesdamas žmoguje viską, turi išjudinti ir aistrą".
Liudas Vasaris — jautri asmenybė. Ji gerokai pasyvi, nedrąsi ,neryžtingo būdo, linkusi į vidinį uždarumą, susimastymą, turinti jautrią širdį, poetišką sielą, poeto talentą. Gyvenime jis ieško aukštesnės prasmės, siekia įkūnyti kunigo idealą, tačiau, suvokęs, kad gali kurti, rašyti ir gerai rašyti, pamato, kad tarp poetizavimo ir kunigavimo stovi didelė bedugnė. Vis dėlto sugebėdamas nugalėti savo jausmus ir siekius, Liudas Vasaris viliasi surasti save kūryboje. Jis bando rašyti patriotinius eilėraščius, tačiau jo siela kupina jaunatviškų jausmų, todėl tokie eilėraščiai atrodo sausi ir nenuoširdūs. Kūryba — galingai besiveržianti upė, kunkuliuojanti meile, džiaugsmu, kančia bei liūdesiu. Čia reikia atverti savo pirminę esmę, tačiau tai priešprieša griežtam, religinių dogmų ribojamam dvasininko gyvenimui. Vasaris priverstas užsidėti apsimetėlio kaukę. Jis turėtų atsižadėti pačios gražiausios, šviesiausios savo sielos dalelės, bet Liudas tik paslepia ją giliau širdyje, t. y. paslepia jausmus, kuriuos jam suteikė prigimtis. Ši slaptoji sielos pusė visu gražumu atsiskleidžia jam važiuojant namo, regint margaspalvį apylinkių grožį, pajuntant "pačią Gamtą". Bet kartu jis priverstas galutinai pripažinti savo klaidą: "Jis ėmė patirti, kad jam, sutanotam, visas gyvenimas ir visas pasaulis rodo save netikra šviesa, kad...
Šį darbą sudaro 1401 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!