Kalnynai, Kalnynų parapija, Kalnynų parapijos vikariatas.
Pradžioje veiksmas vyksta vikariato aplinkoje. Liudas Vasaris turėjo du kuklius kambarius ir prieškambarį. Kalnynų bažnyčia taip pat buvo ne ypatingai įspūdinga, apleista. Žinoma, Vasario pastangų dėka ji buvo iškopta, sutvarkyta ir įgijo gražios, tvarkingos bažnyčios įvaizdį. Viso vikariato ir bažnyčios atmosfera buvo pakankamai niūri ir pilka. Tai visiška priešprieša baronų Rainakių dvarui, kuriame taip pat plėtojosi antros dalies veiksmas. Dvaras buvo ištaigus, prašmatnus tiek iš išorėje, tiek viduje. Dvarą supo gražus sodas, gėlynai, parkas. Viduje buvo didžiuliai kambariai, iškloti kilimais. Taip pat juose buvo gausu paveikslų, prabangių baldų ir kitų, neįprastų kunigam, daiktų. Viena svarbiausių dvaro erdvių – biblioteka, kuria labai susidomi Vasaris. Būtent čia įvyksta daug reikšmingų įvykių. Vikariatas ir aristokratų dvaras – dvi visiškai skirtingos erdvės. Kaip svarbią veiksmo vietą būtų galima paminėti ir apylinkių gamtą, kurioje Liudas Vasaris praleisdavo taip pat nemažai laiko. Čia jis mąstydavo, atsipalaiduodavo. Veiksmo vieta iš Kalnynų parapijos trumpam persikeldavo į gretimas parapijas (Kleviškio, Šlavantų, Naujapolio…).
Pirmieji Liudo Vasario kunigavimo metai, nuo rudens iki rudens. Prieškario laikotarpis.
Pagrindiniu visuomenės gyvenimo įvykiu galima laikyti Pirmojo pasaulinio karo artėjimą ir pradžią. Karas prasidėjo tarp Vokietijos ir Austrijos-Vengrijos imperijų. Sąjunginikais tapo ir į karą įsiliejo Rusija, Serbija, Prancūzija, Didžioji Britanija. Dėl karo teko kasti apkasus, griauti trukdančius pastatus, tame tarpe ir Kalnynų bažnyčios bokštą. Tačiau svarbiausia tai, kad žuvo daug žmonių, kitai daliai teko bėgti iš savo namų, kai kuriems palikti gimtą šalį. Iš Lietuvos pasitraukė Liudas Vasaris, baronai Rainakiai.
VEIKĖJAI
Liudas Vasaris
Antrojoje “Altorių šešely” dalyje jis jau Kalnynų parapijos vikaras, tačiau vis dar drovus, užsisklendęs jaunuolis. Liudas Vasaris Kalnynų parapijoje nori ne tik prisitaikyti prie kunigų luomo, bet nuoširdžiai stengiasi tapti geru kunigu. Jis toliau rašo eilėraščius, užsisklęsdamas savy tikisi turėti vidinį niekieno neliečiamą sritį, kurioje galėtų jaustis laisvas.
Baronienė Rainakienė
Šita ponia – tarsi renesanso dvasios moteris. Ir savo laisvu elgesiu, ir pažiūromis į meną....
Šį darbą sudaro 732 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!