Interpretacijos

Teksto analizė. V. Mykolaitis - Putinas „Altorių šešėly“

10   (1 atsiliepimai)
Teksto analizė. V. Mykolaitis -  Putinas „Altorių šešėly“ 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Teksto analizė ir interpretacija V.Mykolaitis - Putinas „Altorių šešėly“ (130-131 psl.) Vincas Mykolaitis – Putinas- Xx amžiaus lietuvių poetas ir prozininkas. Labiausiai žinomas savo simbolistiniais eilėraščiais ir romanu „Altorių šešėly“. Lietuvių literatūros istorijoje „Altorių šešėly“ yra pirmas meniškai brandus psichologinis intelektualinis romanas. Psichologiniu laikomas dėl savo didžiulio dėmesio žmogaus vidiniam gyvenimui, savistabai ir savianalizei, o intelektualiniu dėl savo raiškos. Kūrinio pagrindinė tema – klieriko, o vėliau kunigo Liudo Vasario blaškymasis pagundų kupiname gyvenimo kelyje arba dvasinis brandos kelias. Romano laikas truko aštuoniolika metų – nuo Vasario įstojimo į seminariją iki prašymo palikti kunigų luomą. Visas kūrinys: susideda iš triejų dalių: „Bandymų dienos“, „Eina gyvenimas“ ir „Išsivadavimas“. Pateiktoji ištrauka iš pirmosios romano dalies – „Bandymų dienos“, kurioje vaizduojami Liudo Vasario gyvenimo seminarijoje metai. Šioje dalyje Vasaris pirmą kartą pajunta, kad jo vidinis gyvenimas nesutampa su išoriniu. Pateiktoje ištraukoje Liudas Vasaris vaizduojamas jau po keturių dienų viešnagės Vilniuje, paskutinį vakarą viešbutyje. Jis susimąstęs, dar kartą apgalvoja, ką matė, patyrė. Liudui Vasariui nepadoru lankytis kavinėse, jam draudžiama eiti i teatrą ne tik kelionės metu, bet ir visą tą laiką, kol jis bus kunigu. Jam „sutanotam“ netiko vaikščioti ir ten, kur visi linksminosi. Dėl šitų priežaščių, jis neįsivaizduoja savęs tokiame dideliame mieste, jaučią naštą dėl nešiojamos sutanos, pradėda jos varžytis ir jaučiasi lyg atskirtas nuo matyto miesto gyvenimo: „ Jis jau po pamažū ėmė patirti, kad jam, sutanotam, visas gyvenimas ir visas pasaulis rodo save netikra šviesa <...>“ Vasariui atrodo, kad jo pasaulis yra netikras. Pateiktoje ištraukoje veikia trys charakteriai: Vasaris, Jonelaitis ir Kasaitis. Jie visi trys draugai, seminarijoje slaptai susikūrusios „šviesos“ kuopelės nariai. „Šviesos“ kuopelė, nors seminarijoje buvo griežtai draudžiama, slaptai susirinkę skaitydavo lietuvišką spaudą, savo kūrybos eilėraščius, kuriuos siųsdavo į laikraščius. Labiausiai juos visus tris ir jungė šita bendra slaptai vykdoma veikla. Vasario, Kasaičio ir Jonelaičio santykiai atrodo šilti ir draugiški. Jie kalbasi, vienas kitam patarinėja. Pagrindinė jų pokalbių tema – kūryba. Tai įrodo ir Jonelaičio pastaba apie Vasario poezija: „

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 590 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (590 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 1 psl., (590 ž.)
  • Word failas 28 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt