Neviltis ir tikėjimas, kasdienybės rūpesčiai ir skausmai, ieškojimai, praradimai – viskas neatsiejamai susipina XXI amžiaus rašytojos, prozininkės, dramaturgės, eseistės Vandos Juknaitės apysakoje “Stiklo šalis”. Nesudėtingo, fragmentiško siužeto apie moterį, auginančią vaikus, kurie būdami jos nuovargiu, tampa ir atgaiva, gyvenimo pilnumu, potekstė itin gili - motinystės dramatizmo esmė. Interpretuojamoje ištraukoje akcentuojama motinos ir vaikų ryšio svarba, keliama susvetimėjimo šeimoje problema. Dvasinės veikėjų būsenos išryškėja dialoguose, vaizduojant aplinkinio, juos supančio pasaulio detales.
Pagrindinės veikėjos bevardės motinos situaciją geriausiai galime suprasti tam tikroje erdvėje. Pirmajame segmente veiksmas vyksta gamtoje (“Laisvąją dienos dalį moteris su vaikais praleisdavo laukymėje”). Ši aplinka yra ypač artima moteriai ir jos vaikams, čia jie jaučiasi ramūs ir saugūs. Nors ši erdvė yra atvira , tačiau turi ribas, tai išreiškiama dangaus ir žemės opozicija (“…atgręžusi jo veidą į dangų.”). Ištraukos nuotaiką sudrumsčia išskrendančių paukščių krykavimas “sausais girgždančiais balsais”. Archetipinė tėviškę paliekančių skrajūnų prasmė galėtų būti suvokta kaip moters noras pabėgti nuo kasdienės rutinos, gniuždančio pasaulio, troškimas gyventi visavertį gyvenimą.Tik bendravimas su vaikais grąžina į realybę. Gamtinėje erdvėje sustiprėja motiniškumo jausmas, nes jai, kaip tam pirmam paukščiui, ”reikia krūtine praskirti orą”- globoti ir rūpintis savo vaikais. Tai sumažina vidinį moters dramatizmą, kuris ypač sustiprėja namų erdvėje.
Antrajame segmente veiksmas perkeliamas į uždarą namų erdvę. Paradoksalu, bet priešingai gamtinei, ši erdvė nejauki, niūri ir šalta. Tai suprantame iš moters ir vyro bendravimo (“Jie gerdavo arbatą tylėdami…”). Šeimoje pažeista tarpusavio harmonija, nėra dvasinio ryšio, vyras nereaguoja į motios nugąstavimus, jaučiasi net šiek tiek pranašesnis už žmoną : “Puodelį laikė aukštai, apglėbęs jį abiem rankom”. Susvetimėjimas išryškėja jų dialoge. Nesusikalbėjimą parodo moters užduodami klausimai (“Ką galvoji?”), į kuriuos...
Šį darbą sudaro 529 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!