Didėjantis Lietuvos užsienio deficites kelia susirūpinimą . Valstybės institucijos nuolat analizuoja užsienio prekybos raidos tendencijas, tačiau tradicinės analizės rezultatai nepakankami prekybos tendencijoms numatyti, juo labiau - valdyti.
Siekiant efektyvaus prekybos valdymo reikia žinoti ne tik esamą situaciją, tų ar kitų pokyčių priežąstis, bet ir suvokti kiekybiškai įvertintus priežąstinius ryšius. Tai ir skatina būtinybę pasitelkti naujus argumentus, atlikti visapušiskęsnę ir gilesnę užsienio prekybos analizę.
Susipažindainant su užsienio prekybos analizės metodais, pasitelkiami populiaresni kitų valstybių praktikoje patikrinti analizės modeliai.
Lietuvos užsienio prekybos analizės objektas pakankamai platus. Lietuva prekiauja daugiau kaip su 160 valstybių. Tai skatina formuoti kartu su analizės metodikos tobulinimu nuolat aktualizuojamą probleminę užsienio prekybos ir su ja susijusių duomenų bazę.
Savo darbe aš detaliau panagrinėsiu užsienio prekybos analizės ir prognozavimo metodus, importuojamų prekių muitinės vertės nustatymo metodus, kiekybinius, paslėptus bei finansinius užsienio prekybos politikos metodus.
Užsienio prekybos ir prognozavimo modeliai tyrimo veiksnių požiūriu formuojami pagal du principus: nagrinėjant tik vidaus veiksnius ir kartu su vidaus veiksniais nagrinėjant ir išorės veiksnius.
Pirmuoju atveju didžiausias dėmesys skiriamas šiems klausimams:
• Kaip užsienio prekybos sektorių įjunkti į nacionalinių sąskaitų sistemą ir išanalizuoti tarpusavio ryšius;
• Kaip užsienio prekyba daro įtaką realiam sektoriui;
• Kaip nustatyti efektą, kurį duoda tarptautinis darbo ir kapitale pasiskirstymas, gamybos efektyvumas ir kt.
Analizės esme šitoje modelių grupėje – tai užsienio prekybos ryšių, reikalavimų ir apribojimų, atsižvelgiant į realiojo sektoriaus poreikius, išaiškinimas , taip pat jų raidos , dėsningumų ir tendencijų nustatymas. Tačiau nacionalinės kokios nors šalies prognozės, nelyginant jų su kitų šalių prognozėmis, nėra pakankamai pagrįstos ir patikimos. Todėl kyla poreikis papildyti užsienio prekybos analizės ir prognozavimo modelius išorės veiksniais, nagrinėti tarpvalstybinius eksporto/importo srautus.
Formuojant modelius antruoju principu, užsienio prekybos sektorius nagrinėjamas kaip pasaulio ūkio integruota sistema, veikiama tarptautinio darbo ir kapitalo pasiskirstymo. Tiek sudarant, tiek formuojant tokius užsienio prekybos analizės ir prognozavimo modelius reikalinga informacija apie išorės veiksnius. Į tai būtina atsižvelgti, nes gauti informaciją apie užsienio šalies...
Šį darbą sudaro 6914 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!