Laboratoriniai darbai

Tyrimas: Bio ir Savaro dėsnio taikymas matuojant Žemės magnetinio lauko horizontaliąją komponentę

9.0   (2 atsiliepimai)
Tyrimas: Bio ir Savaro dėsnio taikymas matuojant Žemės magnetinio lauko horizontaliąją komponentę 1 puslapis
Tyrimas: Bio ir Savaro dėsnio taikymas matuojant Žemės magnetinio lauko horizontaliąją komponentę 2 puslapis
Tyrimas: Bio ir Savaro dėsnio taikymas matuojant Žemės magnetinio lauko horizontaliąją komponentę 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Darbo užduotis.
Ištirti apskritos srovės kuriamą magnetinį lauką ir išmatuoti Žemės magnetinio lauko horizontaliąją komponentę.
2. Teorinė dalis.
Svarbiausia magnetinio lauko charakteristika yra magnetinė indukcija B. Jos modulis B skaitine verte lygus jėgai, kuria vienalytis magnetinis laukas veikia indukcijos linijoms statmeną vieno metro ilgio laido atkarpą, kai ja teka 1A stiprumo elektros srovė. Vektorius B nukreiptas taip, kaip jėga, kuria magnetinis laukas veikia magneto šiaurinį polių.
tiesiai proporcingas laidu tekančios srovės stiprumui, laido elemento ilgiui, kampo sinusui ir atvirkščiai proporcingas atstumo nuo laido elemento iki nagrinėjamo taško kvadratui. Be to jis priklauso nuo aplinkos, kurioje kuriamas magnetinis laukas, savybių.
.
Kartais magnetinį lauką patogiau apibūdinti ne magnetine indukcija B, o magnetinio lauko stiprumu H. Šie dydžiai susieti taip:
.
Taigi, apskritos vijos centre srovės I kuriamo magnetinio lauko stiprumas
.
Magnetinio lauko stiprumas apibūdina tik srovės kuriamą magnetinį lauką ir neatsižvelgia į erdvę užpildančio magnetiko įtaką kuriamam magnetiniam laukui.
Žemės magnetinio lauko kilmę aiškina įvairios hipotezės. Viena jų teigia, kad elektrai leidžiame ir skystame Žemės branduolyje vykstantis intensyvus ir sudėtingas medžiagos judėjimas kuria magnetinį lauką. Jam įtaką daro ir Žemės jonosferoje vykstantys procesai. Pabrėžtina, kad Žemės magnetiniai poliai nesutampa su jos geografiniais poliais, o taip pat, kad Žemės magnetinį lauką kuriantys procesai yra nestacionarūs. Dėl jų nepastovumo Žemės magnetinių polių padėtis, lauko stiprumo modulis ir kryptis nėra visiškai pastovūs.
Žemės magnetinio lauko stiprumą išskaidykime į horizontalųjį ir vertikalųjį . Pastarasis nukreiptas į Žemės centrą. Darbe naudosime magnetinę rodyklę, kuri sukasi tiktai apie vertikalią ašį. Ją horizontalioje plokštumoje veiks ir suks tik horizontalioji komponentė , o tuo pačiu tik ją galėsime nustatyti.
3. Aparatūra ir darbo metodai.
Darbe naudosime prietaisą, kurį sudaro trumpa ritė, susidedanti iš spindulio R=0,12m apskritų N=180 vijų. Ją galima laisvai sukti apie vertikalią ašį. Jos centre ant vertikalios...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 750 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (750 ž.)
Darbo duomenys
  • Elektromagnetizmo laboratorinis darbas
  • 4 psl., (750 ž.)
  • Word failas 107 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį laboratorinį darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Savaro ir Bio dėsnio taikymas matuojant Žemės magnetinio lauko horizontaliąją komponentę

Savaro ir Bio dėsnio taikymas matuojant Žemės magnetinio lauko horizontaliąją komponentę Elektromagnetizmas Peržiūrėti darbą

Bio ir Savaro dėsnio taikymas Žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliajam komponentui nustatyti tangentiniu galvanometru (

Bio ir Savaro dėsnio taikymas Žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliajam komponentui nustatyti tangentiniu galvanometru ( Elektromagnetizmas Peržiūrėti darbą

Bio ir Savaro dėsnio taikymas Žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliajam komponentui nustatyti tangentiniu galvanometru

Bio ir Savaro dėsnio taikymas Žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliajam komponentui nustatyti tangentiniu galvanometru Elektromagnetizmas Peržiūrėti darbą

Bio-Savaro-Laplaso dėsnio panaudojimas žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliajam komponentui nustatyti

Bio-Savaro-Laplaso dėsnio panaudojimas žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliajam komponentui nustatyti Elektromagnetizmas Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt