Rinkos ekonomika pasižymi neapibrėžtumu, versle nuolat pasitaiko netikėtumų, nesėkmių, rizikos. Neretai įmonės finansinei veiklai įvertinti ir prognozuoti vadovybė apsiriboja vien tik finansine atskaitomybe ir joje atsispindinčiais veiklos rezultatiniais rodikliais. Tačiau numatant įmonės perspektyvas ir planuojant veiklą būtina išsamesnė šių ataskaitų analizė, daugiau dėmesio skiriant rodiklių dinaminiams, struktūriniams pokyčiams, įvairių veiksnių įtakos nustatymui.
Finansinė analizė, nors ir tiria praėjusių laikotarpių rodiklius, tačiau ji orientuota į ateitį. Vienas iš svarbiausių jos tikslų – numatyti įmonės veiklos perspektyvas. Šiame darbe aš smulkiau išnagrinėsiu vieną finansinės analizės rūšį – turto pelningumo piramidinę analizę.
Tikslas. Remiantis literatūroje pateikiama turto pelningumo piramidinės analizės atlikimo metodika, naudojantis įmonės finansinių ataskaitų duomenimis, atlikti atlikti turto pelningumo piramidinę analizę.
Tikslui pasiekti užsibrėžti šie uždaviniai:
1. Įvertinti pardavimų pelningumo ir turto apyvartumo įtaką turto pelningumui.
2. Išanalizuoti turto pelningumo formulę.
3. Atlikti turto pelningumo piramidinę analizę.
1. TURTO PELNINGUMAS
Turto pelningumas kartais dar vadinamas vienu iš investicijų pelningumo matavimo būdų. Šis rodiklis parodo įmonės ūkinės – gamybinės veiklos efektyvumą neatsižvelgiant į įmonės finansavimo struktūrą. Šį rodiklį skaičiuojant, dažnai imamas iki palūkanų ir mokesčių išskaitymo siekiant, kad turto pelningumui neturėtų įtakos įmonės finansinė veikla, o vien tik ūkinė – gamybinė veikla. Kitu būdu turto pelningumas skaičiuojamas kaip grynojo pelno rodiklio santykis su turto vidurkiu.
1.1. Turto pelningumo formulė
Turto pelningumo analizė atliekama turto pelningumo formulę išskaidant į veiksnius, darančius įtaką turto pelningumui. Tai atliekama turto pelningumo formulės skaitiklį ir vardiklį dauginant iš pardavimų sumos:
TP – turto pelningumas
GP – grynasis pelnas
T – vidutinė metinė turto vertė
PaP – pardavimų pelningumas
Ta – turto apyvartumas
Taip išskaidžius formulę gaunami nauji veiksniai:
1) pardavimų pelningumas;
2) turto apyvartumas.
Šie veiksniai daro tiesioginę įtaką turto pelningumo kitimui, nes, didėjant pardavimų pelningumui, didėja turto pelningumas, o greitėjant turto apyvartumui, gerėja įmonės finansinė būklė ir didėja turto pelningumas. Daugikliams kintant priešinga kryptimi, poveikis yra atvirkštinis.
Apskaičiuoti veiksniai gali būti išskaidyti į sudėtinius elementus, kurie suteikia daugiau informacijos apie veiksnius, turinčius įtakos turto pelningumui. Schemos...
Šį darbą sudaro 1223 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!