Virusinė hemoraginė liga (VHTL) - maras, nekrozinis hepatitas, hemoraginė pneumonija.
Dabar itin didelį susirūpinimą triušių augintojams kelia virusinė hemoraginė triušių liga, vadinamasis maras. Susirgę šia liga triušiai gaišta iki 100 %, ypač jautrūs yra veisliniai triušiai. Ši liga išplitusi daugelyje pasaulio šalių. Nuo triušių maro dažniausiai gaišta vyresnio amžiaus triušiai, o jauniklių nepastebimi jokie klinikiniai požymiai. Sergantiems maru triušiams būdinga letargija, mieguistumas, spazmai ar kraujingos išskyros iš nosies. Užsikrėtęs maru triušis paprastai nugaišta per 1-2 paras. Maras plinta oru, su dulkėmis, netiesiogiai per maistą, inventorių, jį platina skraidantys vabzdžiai. Greičiau liga plinta, jei triušiai nepakankamai šeriami, yra netinkamos zoohigieninės sąlygos. Sergančius triušius reikia tuoj pat atskirti nuo sveikų, išnaikinti vabzdžius, jei triušiai serga kaimynystėje, nenaudoti žalio pašaro, pagerinti šėrimo ir zoohigienos sąlygas.
Išskrodus nuo maro kritusius triušius, randamos kraujosruvos pleuroje, pilvaplėvėje, inkstuose. Kritusių triušių plaučiai pabrinkę, pilkšvai rožinio atspalvio. Juose matyti pavienės arba daugybinės taškinės kraujosruvos po pleura. Įpjovus plaučius, iš pjūvio teka rausvas arba bespalvis skystis. Nosies ertmė, gerklų gleivinė ryškiai hemoraginės, trachėjoje ar gerklose yra raudono ar bespalvio putoto skysčio. Blužnis 1,5-3 kartus didesnė už normalią. Kepenys atrodo kaip hemoraginė masė, o praėjus 3-4 valandoms po nugaišimo pasidaro blyškios ir standžios. Širdis padidėjusi ir prisipildžiusi tamsiai raudono kraujo. Virškinimo organuose gali būti uždegimo požymių. Galutinai šią ligą nustato Nacionalinė veterinarijos laboratorija. Į ją atnešami nugaišę triušiai arba išskrosto triušio organai, paimti ne vėliau kaip 24 val. po nugaišimo, o geriausiai - po 2-3 val. Mėginiai dedami į indą su ledu (termosą) ir vežami į laboratoriją su veterinarijos gydytojo lydraščiu.
Triušių marą sukelia virusas, priklausantis Caliciviridae šeimai, Lagovinis genčiai.
Nuo šios ligos vaistų nėra. Vienintelė efektyvi apsaugos priemonė – vakcinacija. Naudojama monovalentė vakcina Pastorin arba daugiavalentė Pastorin marmyx (nuo maro ir miksomatozės). Profilaktinė vakcinacija atliekama nuo 10 savaičių amžiaus sveikiems triušiams, grėsmės zonoje – nuo 6 savaičių amžiaus, revakcinuojama po 4 savaičių, Nuo...
Šį darbą sudaro 2612 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!