Šiuolaikinių informacinių technologijų spartus vystymasis atveria naujas galimybes įvairiose mūsų kasdienio gyvenimo srityse. Atsiranda vis daugiau sričių, kuriose tradicinę techniką, keičia naujos skaitmeninės technologijos. Vienos jų savo galimybėmis, panaudojimu ar patogumu greitai pakeičia analoginę techniką, kitos yra dar tik vystymosi stadijoje.
Ne išimtis ir fotografijos sritis. Čia tradicinę techniką sparčiai keičia modernūs skaitmeniniai fotoaparatai. Šio darbo aktualumas remiasi į tai, jog mes kasdien susiduriame su fotografija. Ir ne vien tik iš meninės pusės. Įvairias nuotraukas, vaizdus matome naršydami internete, žurnaluose, knygose ar reklaminiuose plakatuose gatvėje. Taipogi stengiamės įamžinti mums patiems svarbius savo ar kitų gyvenimo momentus. Tam mes naudojame fotoaparatus, kurie yra bene svarbiausia fotografijos proceso grandis.
Lietuvoje vis populiarėjantys skaitmeniniai fotoaparatai fotografijos verslą apvertė aukštyn kojomis. Paprastų analoginių fotoaparatų bei fotojuostų kasmet parduodama vis mažiau, o fotocentrai priversti įrenginėti brangiai kainuojančias skaitmenines foto laboratorijas.
Iš rinkos išstumiant juostinius fotoaparatus mažiau padaroma ir nuotraukų, nes žmonės vis dažniau jas laiko skaitmeninėse laikmenose. Didelės foto verslu užsiimančios firmos dėl to patiria nuostolių, o maži prie konkurencijos sąlygų neprisitaikę centrai priversti užsidaryti.
Paprastais analoginiais aparatais „Kodak“ jau nebeprekiauja penkis metus, juos keičia skaitmeniniai. Tuo tarpu „Fujifilm” atstovai sako juostiniais aparatais vis dar prekiaujantys, bet jų kasmet parduoda vis mažiau. Jau 2004 metais skaitmeniniai fotoaparatai viršijo juostinių pardavimus, 2005 metais skaitmeninių aparatų pardavimas buvo triskart didesnis nei juostinių. Greitu laiku tikriausiai galima bus skaičiuoti vienetais parduotus juostinius fotoaparatus per metus.
„Fujifilm” firma brangių juostinių fotoaparatų jau nebeimportuoja. Kai kurie žmonės dar perka apie 100 litų kainuojančius fotoaparatus, tad jais ir prekiaujama. Paprasti juostiniai aparatai vis dar perkami rajonuose, tačiau miestuose jie nebepopuliarūs. Vien 2005 metais „Kodak” pardavė apie 500 skaitmeninių aparatų, o „Fujifilm” apie 3000 vienetų. Skaitmeninių fotoaparatų pardavimas 2005 metais išaugo beveik 40 proc. 2007 metais jis 4-5 kartus didesnis.
2. Laboratorijose daro vis mažiau nuotraukų
Tačiau vis populiarėjantys skaitmeniniai fotoaparatai neneša didelio pelno foto verslu užsiimančioms įmonėms, mat...
Šį darbą sudaro 2536 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!