Konspektai

Topografijos pagrindai

9.6   (2 atsiliepimai)
Topografijos pagrindai 1 puslapis
Topografijos pagrindai 2 puslapis
Topografijos pagrindai 3 puslapis
Topografijos pagrindai 4 puslapis
Topografijos pagrindai 5 puslapis
Topografijos pagrindai 6 puslapis
Topografijos pagrindai 7 puslapis
Topografijos pagrindai 8 puslapis
Topografijos pagrindai 9 puslapis
Topografijos pagrindai 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Topografija. Jos ryšys su kitais mokslais.
Topografija glaudžiai susijus su daugeliu gamtos mokslų ir techninių disciplinų. Viena jų – astronomija. Tai mokslas nagrinėjantis gamtos šviesulius, jų dinamiką, padėtį dangaus skliaute. Susijusi su metrologija. Topog-je lb svarbus tikslus matavimai. Metrologija pateikia matavimo vienetus, etalonus, matavimo kontrolės vienetus ir standartus. Topog-je matematiškai apdorojami geodezinių matavimų rezultatai, įvertinamas jų tikslumas, skaičiuojami jų galutinai išmatuoti dydžiai. Kuriant naujus geodezinius prietaisus, tobulinant matavimo metodus, topog. ypač svarbūs ryšiai su fizika, matematika, optika ir kt. disciplinom.
2.Topografijos ir geodezijos skirstymas. Topografijos praktinė reikšmė.
Topografija ir geodezija skirstoma į keletą mokslinių techninių krypčių: 1.Aukštoji geodezija. Ją sudaro teorinė, sferoidinė, kosminė ir dinaminė geodezija.
2.Topog-ja. Ji dar vadinama topometrija arba žemąja geodezija, jos sritis-nedidelių plotų, vadinamų plokštuma matavimai.
3.Inžinerinė geodezija. Aukštoji geodezija nagrinėja Žemės formą, jos išorinį gravitacinį lauką, Žemės paviršiaus taškų koordinates vienoda sistema. Taip pat nustato matematinę priklausomybę tarp astronominių stebėjimų rezultatų ir taškų koordinačių žemės paviršiuje bei tarp žemės parametrų ir jos gravitacinio lauko.
3.Topografijos mokslo kai kurie raidos bruožai.
Jos atsiradimą lėmė žmonių poreikiai atlikti matavimus statant inžinerinius statinius. Prieš 4-5tūkt.metų sukurti Š Mesopotamijos ir Babilono miesto kartog. vaizdai molio lentelėse. 1 tūkst.pr Kr. Kinijoje jau veikė speciali geodezinė tarnyba dirbusi topog darbus. Pirmasis moksliškai pagrindęs, kad žemė yra rutulio formos ir beveik tiksliai išmatavęs jos dydį buvo Eratostenas. XVIIIa. Niutonas ir Hjugensas teoriškai nustatė, kad žemė yra suplota ir elipsoido formos. Vėliau tobulėjant matavimo prietaisams ir būdams buvo kuriami tikslesni topog žemėlapiai, atsirado ir tobulėjo aviacija ir fotografija. XXa sudarant žemėl. imta taikyti aeronuotraukas ir fotogrametriją.
4.Geodeziniai ir topografiniai darbai Lietuvoje.
Pirmieji geodeziniai ir topog. darbai Lietuvoje pradėti vykdyti seniai. IIa Klaudijus Ptolemejus atlase „Vidurio Europa“ parodė kartografinį LT vaizdą. Pirmieji kartografavimo darbai prasidėjo XVa buvo matuojami žemės plotai, sudarinėjami planai ir žemėlapiai. Kylant ekonomikai ir vystantis prekybai buvo naudojami vandens keliai. Hidrografinį tinklą galima pažinti iš žemėlapių, nors jie turėjo ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4969 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (4969 ž.)
Darbo duomenys
  • Geodezijos konspektas
  • 10 psl., (4969 ž.)
  • Word failas 153 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Topografijos teorija

Topografijos teorija Geodezija Peržiūrėti darbą

Geodezijos pagrindai

Geodezijos pagrindai Geodezija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt