Kaip tiesą suvokė skirtingų laikotarpių ir pažiūrų filosofai, kaip kinta jos sąvoka.
Tyrimo tikslas:
Remiantis įvairia literatūra, išsiaiškinsiu ir palyginsiu įvairių laikotarpių filosofų mintis ir nuomones apie tiesą.
Bandysiu atsakyti į tokius klausimus: (tyrimo uždaviniai)
1. Išanalizuoti, kaip tiesą suvokė antikos filosofai.
2. Nustatyti, kaip tiesą suvokė viduramžių filosofai.
3. Išanalizuoti, kaip tiesą suvokė renesanso laikų filosofai.
4. Nustatyti, kaip tiesą suvokė naujųjų laikų filosofai.
5. Nustatyti, kodėl nėra vieningos nuomonės apie tiesos samprata.
Problemos išskirtinumas:
Šį darbą atlikau su tikslu susipažinti ir supažindinti mus su tiesos samprata, manau ši tema visada buvo ir bus aktuali, nes mes gyvenome ir gyvename visuomenėje, kur sunku suvokti kas yra tiesa ir kur ji egzistuoja - tikrovėje ar žmogaus galvoje.
Darbo struktūra:
Pirmoje temos dalyje išanalizuosiu antikos filosofų tiesos sampratą. Antroje dalyje išanalizuosiu viduramžių filosofų tiesos sampratą. Trečioje dalyje išanalizuosiu naujųjų laikų filosofų tiesos sampratą. Darbo išvadas pateiksiu skyriuje IŠVADOS.
1. Tiesos samprata
Pažindami mes įgauname žinių, kurios nuolat gausėja ir kinta. O kadangi vienas žinias nuolat keičia kitos, todėl iškyla klausimas, ar mąstymo rezultatai atitinka tai, kas yra pačioje tikrovėje, ir kiek galima pasitikėti dabartinėmis mokslo žiniomis, t.y. kiek tose žiniose yra tiesos? Juk visai įmanoma, kad tai, ką laikome tiesa iš tikro nėra tiesa, o tik tam tikra visų priimta nuostata, idėja, ir pan. Ir iš viso, kas yra tiesa ir kur ji egzistuoja - tikrovėje ar žmogaus galvoje? Dažnai tai būna problematiškas klausimas. Iš vienos pusės, tiesa turėtų būti kažkas, kas nepriklauso žmogui, nepajudinama, stabilu. Kita vertus, neginčijama, kad pasaulį pažįsta žmogus. Vadinasi, tiesa negali būti daiktas, nes ji priklauso idėjų sferai (taip pat kaip meilė, Dievas, t.t.). Tiesa gimsta, egzistuoja ne kur kitur, o žmogaus galvoje. Bet ne visos žmogaus galvoje atsirandančios idėjos yra tiesos. O kas jei tiesa tėra tik mūsų pačių susikurtas pasaulio vaizdas? Todėl ir kyla klausimas, ar mūsų teiginių turinys gali turėti tokią reikšmę, kuri nepriklausytų nuo mūsų pačių,...
Šį darbą sudaro 4815 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!