• Ankstesniais laikais neturėta statistikos, todėl tekdavo remtis melu.
Šiuolaikinė statistika – tai mokslas apie informacijos rinkimą, sisteminimą, analizavimą ir interpretavimą. Daugumai žmonių žodis „statistika“ primena gausybę skaičių, diagramų bei rodiklių su išsamiais komentarais. Apskritai vyrauja gana skeptiškas požiūris ir į pateikiamų duomenų patikimumą, ir į komentarus – aš ne veltui paminėjau tokia citatą pradžioje, kadangi statistika dar vadinama „trečiąja melo rūšimi“.
Mano užduotis buvo atlikti užsienio investicijų statistinį tyrimą. Ši tema manau yra labai aktuali Lietuvai, vis dėlto užsienio parama mums yra labai svarbi. Lietuvoje yra keli užsienio kapitalo investavimo būdai: tiesioginės ir netiesioginės investicijos, populiariausios šiuo metu yra tiesioginės investicijos.
Tiesiogine užsienio investicija (TUI) laikoma tokia investicija, kurios pagrindu susiformuoja ilgalaikiai santykiai ir interesai tarp tiesioginio užsienio investuotojo ir tiesioginio investavimo įmonės.
Esant ribotiems kapitalo ištekliams Lietuvoje, kaip jau minėjau užsienio investicijos yra labai efektyvios, skatinant gamybos augimą, eksportą, keliant prekių ir paslaugų kokybę, kuriant naujas darbo vietas ir padedant įmonėms sėkmingiau konkuruoti laisvosios rinkos sąlygomis. Tiesioginės investicijos yra vienas pagrindinių šalies ūkio renovacijos veiksnių, nes atsiranda galimybė diegti modernias technologijas, įgyvendinti naujas ir progresyvias vadybos idėjas.
Savo statistiniame tyrime pateiksiu pagrindinius duomenis susijusius su užsienio investicijomis, juos susisteminsiu, apskaičiuosiu pagrindinius parametrus, jų pasikliautinuosius intervalus, surasiu koreliacinį ryšį tarp reiškinių, išanalizuosiu laiko eilutę ir, kaip sakoma, kai atsibosta mąstyti reikia daryti išvadas, taigi galiausiai pateiksiu statistinę prognozę.
Norint išnagrinėti reiškinį, pirmiausia reikia tinkamai pasirinkti patį tyrimo objektą. Kaip jau supratote mano tyrimo objektas yra užsienio investicijos. Tyrimo objektas, ar kitaip tariant, visa tiriama visuma statistikoje vadinama generaline aibe,mano atveju būtu visos šalys kurios investuoja į Lietuvos ekonomiką. Suprantama, kad kiekvieną šios aibės elementą (šalį) ištirti nėra galimybių, todėl praktikoje generalinė aibė parenkama pagal kokį nors principą: teritorinį, gamybinį arba pagal požymi.
Taigi tiriama aibės dalis, vadinama imtimi. Žinoma imtis turi reprezentuoti generalinę aibę, t.y. teisingai atspindėti proporcijas pačioje generalinėje aibėje.
• Mano pasirinkta imtis, šalys investuotojos:
Šalys...
Šį darbą sudaro 2434 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!