Žmogaus organizmas turi nuostabią savybę : atskirti „sava“ ir „svetima“. „Svetima“ tai tos medžiagos ir struktūros, kurių jame paprastai nėra. Svetima genetinė informacija – svetimos makromolekulės – vadinamieji antigenai, prasiskverbę į vidinę organizmo terpę, sukelia atsakomųjų reakcijų grandinę – pirminį imuninį atsaką. Svetima medžiaga pašalinama, neutralizuojama arba izoliuojama. Tai vyksta antigenui sąveikaujant su atitinkamomis imuninės organizmo sistemos ląstelėmis ir medžiagomis. Svetimos medžiagos organizme ne tik likviduojamos, bet dalis jų ir įsimenama. Atsakomosios reakcijos į kartotinai patekusias į organizmą tokias medžiagas – antrinis imuninis atsakas – yra daug greitesnės. Dėl imuninio atsako gali susidaryti organizmo neimlumas, arba imunitetas įvairiems antigenams.
Taigi imuninis atsakas yra kompleksas apsauginių reakcijų, kurios padeda išlaikyti ir atkurti organizmo antigeninę individualybę ir ląstelinę homeostazę sąveikaujant jam su išorine aplinka. Visus faktorius ir reakcijas, kuriomis reiškiasi imuninis atsakas, galima suskirstyti į 2 grupes : nespecifinius ir specifinius.
Prieš daugelį antigenų, įskaitant ir pažeistus audinius, veikia nespecifiniai faktoriai ir kyla reakcijos. Jie būdingi tam tikrai rūšiai, yra susiformavę filogenezės eigoje, genetiškai determinuoti, paveldimi. Nuo nespecifinių faktorių ir reakcijų priklauso vadinamas natūralusis, rūšinis, įgimtas, genetinis, paveldimas, arba nespecifinis, imunitetas. Svarbiausia jo reakcija yra uždegimas, kurį įvykdo uždegimo mediatoriai ir fagocitai.
Specifiniai faktoriai ( cirkuliuojantys antikūnai ir su stimuliuotais limfocitais susiję faktoriai) ir reakcijos yra labai specifiški: reaguoja tik su tokiu antigenu, kuris juos sukėlė. Šios reakcijos būdingos individui, susiformuoja ontogenezės eigoje, organizmui kontaktuojant su atitinkamais antigenais. Jos nepaveldimos, nuo jų priklauso vadinamasis įgytas, arba specifinis, imunitetas. Pastarasis gali būti aktyvus – susidaręs antigenui patekus į organizmą, arba pasyvus – kai imuninių medžiagų gaunama iš motinos bei su gydomaisiais serumais. Svarbiausieji specifinio imuninio atsako elementai yra B ir T limfocitai ir jų išskiriamos imuninės medžiagos.
T limfocitai. Jų gana daug cirkuliuoja kraujyje, sudaro 60-70% periferinio kraujo limfocitų. Be to, jų yra limfmazgių parakortikalinėje zonoje, iš jų formuojasi blužnies limfinių folikulų periarteriolinės makštys. Kiekviena T ląstelė...
Šį darbą sudaro 1023 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!