* Atstūmimas - suaugę nepripažįsta vaiko vertingumo ir jo poreikių teisėtumo. Parodo, kad vaiko nemyli, nepageidauja, kritiškai vertina bet kokius jo veiksmus ir poelgius.
Pvz., šeimoje auga nesantuokinis vaikas, vaikas, turintis psichinės raidos ar fizinės sklaidos trūkumų. Kartais tokį suaugusių elgesį nulemia jų pačių sveikatos ar kitos neišsprendžiamos problemos, sutuoktinio ar kito vaiko netektis, darbo ar būsto praradimas. Kurį laiką susitaikantis su tokiu elgesiu vaikas paauglystėje gali imti protestuoti arba ieškoti kitos, jo neatstumiančios, dažniausiai delinkventinės aplinkos, nes kitur įsitvirtinti jam trukdo nepasitikėjimo savimi, nepilnavertiškumo jausmai.
* Izoliavimas - suaugę atriboja vaiką nuo įvairiausių socialinių patyrimų, versdami jį tikėti, kad jis yra vienas ir vienišas pasaulyje.
Taip dažniausiai elgiasi tėvai, pasižymintys aukštu nerimo lygiu, stokojantys saugumo jausmo ir pasitikėjimo savimi ir aplinkiniais. Patys bijodami iš aplinkos kylančių pavojų, jie neišmoko vaiko saugumo įgūdžių, neleidžia jam įgauti savarankiškos patirties, apriboja bendravimą su kitais, stabdo emocinį vystimąsi, asmenybės raidą. Dažniausiai vystosi labai priklausoma, baiminga, nemokanti bendrauti su kitais, nepasitikinti nei savimi, nei kitais asmenybė, neturinti psichologinio atsparumo gyvenimo sunkumams įveikti. Paauglystėje ar jaunystėje, tokia asmenybė gali tapti klusniu neigiamo lyderio įrankiu, negalvodama vykdanti bet kokius jo nurodymus, kaip kažkada tėvų.
* Terorizavimas - suaugęs pravardžiuoja, žemina, priekaištauja, gąsdina vaiką ar paauglį, tyčiojasi iš jo, nuolat verčia jaustis kaltu.
Taip dažniausiai elgiasi patys panašų elgesį su savimi patyrę tėvai, nemokėdami kitais būdais spręsti vaiko elgesio keliamų sunkumų. Nors jie gali nenaudoti fizinės jėgos, jaustis pakankamai teisiais, tačiau nuolatinis žeminimas, kaltės jausmo kėlimas smukdo vaiko, o ypač paauglio savivertę, panašiai, kaip ir fizinio smurto atveju. Dažniausiai šie jaunuoliai prisikaupę pykčio ir agresijos, perėmę tėvų elgesio modelį, atstatinėja prarastą savigarbą smurto prieš kitus pagalba.
* Ignoravimas - suaugę nestimuliuoja vaiko ar paauglio emocinio vystimosi, nereaguoja į jo signalus, nekreipia dėmesio į jo emocijas ir jausmus.
Kartais taip elgiasi tėvai, apimti depresijos, ištikti rimtos ligos ar kitų gyvenimo negandų. Tokį tėvų elgesį patyrę...
Šį darbą sudaro 1112 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!