Terorizmo reiškinys žinomas nuo pat „pirmųjų teroristinėmis organizacijomis“ laikomų dviejų žydų ekstremistų grupuočių – „ Sicari“ ir „Zealots“, veikusių Senovės Romoje 46 m. po Kr., kai abiejų grupuočių nariai kovoje su graikais, romėnais ir žydais atskalūnais nevengė naudoti smurtą. Neretai Romėnų imperijoje aukos buvo žudomos viešai, siekiant perduoti savotišką žinią romėnų valdžiai.
Šiandien terorizmas plečiasi už vienos šalies ribų, todėl didėja baimės ir konflikto pavojus šalių santykiuose. Ilgą laiką pasaulio politikoje vyravusioms ir vis dar tebevyraujančioms JAV vis stipriau priešinasi Rusijos, Irano, Irako, Kinijos tautos, kurių valstybinės politikos strateginis prioritetas- tų šalių ekonominės raidos ir jos įtakos regione išsaugojimas bei atsilaikymas prieš JAV interesus.Tuo tarpu JAV, deklaruoja savo įtaką ir interesus kaip kovą su tarptautiniu terorizmu. Daugelyje valstybių kovai su terorizmu kuriami nauji įstatymai, formuojamos antiteroristinės pajėgos. Atrodytų, kad tai normalu, kad teisybė kovoja prieš neteisybę, geriečiai žudo blogiečius. Deja, terorizmas, nepaisant jam skiriamo dėmesio, išlieka neaiškus reiškinys, o kalbant apie žmogaus teises, kyla daug klausimų.
Dabartinėje visuomenėje terorizmo sąvoka labai paplitusi. Po 2001 m. rugsėjo 11-osios tragedijos Niujorke ir Vašingtone, ši tema tapo labai jautri ir skaudi visai visuomenėj. Dabar terorizmo sąvoką beveik kasdien girdime per televiziją, radiją, skaitydami spaudą, internete daugybė informacijos apie šią temą.
Terorizmo specialistas R. A. Hudsonas terorizmą apibrėžia kaip „netikėtą aukoms, priešingą baudžiamiesiems įstatymams smurtinę veiką, kuria siekiama padaryti psichologinį poveikį adresatui, atkreipti visuomenės dėmesį į tam tikras problemas, reikalavimus, ir pasiekti grupuotės tikslus“. Sąvoka „teroras“, kilusi iš lotynų kalbos žodžio „terror“, reiškia siaubą, išgastį, baimę. Literatūroje pateikiama daug terorizmo apibrėžimų: vieni apibūdina teroristinės organizacijos veikimo metodiką, kiti – pabrėžia terorizmo motyvaciją ir ypatumus, pavienių teroristų veikimo planus ir pan.
Kovose su terorizmu apibūdinimo problema yra pagrindinis elementas, mėginant koordinuoti tarptautinį bendradarbiavimą, pagrįstą dabartinėmis priimtinomis įprastinio karo taisyklėmis, atskiriant terorizmą nuo įprastų kriminalinių faktų, nuo atviro nesutariančių grupuočių karo, nuo aktų, kurie aiškiai suprantami kaip protinio atsilikimo padariniai....
Šį darbą sudaro 3262 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!