Gyvename moderniame pasaulyje, kai nieko nestebina įvairiausi atradimai. Pasaulis niekada nestovi vietoje, vyksta nuolatinis kitimas. Pagal vienus ar kitus istorinius įvykius galima periodizuoti visą istorijos raidą.
Po didžiųjų geografinių atradimų prasidėjo laikotarpis, kuris tęsėsi iki XVIII a. pabaigos. Jūrų kelionės pasidarė lengvesnės, nes pradėta statyti patikimus burinius laivus, o XVIII a. viduryje buvo išrastas jūrinis chronometras geografinei ilgumai nustatyti. Po kelionių buvo išleista daug geografinės literatūros, kuri gerokai praplėtė Europos tautų akiratį ir žinias. Tačiau XIX a. pradžioje dar buvo neištirtų teritorijų.
Taigi šiame referate aprašysiu kas ir kada padarė svarbius teritorinius atradimus ir kokios buvo tų atradimų priežastys.
XVII a. pradžioje rusai žinojo ne tik Jenisėjaus upę ir užutekį, bet ir Piasinos upę Taimyro pusiasalyje. Toliau buvo tiriamos žemės, esančios i rytus nuo Obės. 1605 m. vasarą ekspedicijos dalyviai išplaukė iš Obės įlankos ir pasuko į rytus. Jie neaptiko Gydano užutekio, tačiau matė dvi salas priešais Jenisėjaus žiotis. Toliau aplankė Piasinos žemupį. Kita grupė keliavo sausumos keliu.
1615 – 1625 m. buvo plaukiojama toliau i rytus iki Laptevų jūros. 1620 m. vienasis laivų perplaukė Karos jūrą ir įveikė pačią sunkiausią Šiaurėa jūrų kelio dalį. Maždaug apie 100 km į pietvakarius nuo Čeliuskino kyšulio jie nusprendė žiemoti. Dalis jų čia ir žuvo.
1620 m. būrys, kuriam vadovavo Pjanda iš Turuchansko, pasuko į Tunguskos aukštupį. Tris kartus jie buvo priversti žiemoti, kol 1623 m. pervilko savo laivus i Leną ir leidosi žemyn. Plaukiodami upe, jie pamatė plačią salpą. Šioje teritorijoje gyveno jakutai. Nuo čia Pjanda pasuko atgal. Būrys keliavo per Buriatiją iki Angaros. Iš čia laivais plaukė link Jeniseisko, kurį pasiekė jau rogių keliu. Per 3,5 metų būrys nukeliavo apie 800 km ir tuo pačiu pradėjo Rytų Sibiro tyrinėjimą. Pjanda nurodė, kad Aukšt. Tunguska ir Angara yra ta pati upė.
XVII a. antrojo dešimtmečio pradžioje iš Turucansko rusai pradėjo skverbtis į šiaurę. Jie atrado Kaureikos ir Chantaikos...
Šį darbą sudaro 3741 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!