1. Miesto sąvoka. Miestas – didele gyvenamoji vietove, administracijos, prekybos, pramones ir kultūros centras. (pagal dabartiną liet. k. žodyną). Miestas – gyvenvietė, kuri pagal teises aktus priskiriama miestų kategorijai. Paprastai turi daug didesnį gyventojų skaičių negu kaime, dauguma gyventojų dirba ne žemės ūkyje. Miestai bei didmiesčiai vilioja žmones, kurie nori juose gyventi, dirbti, atvykti kaip turistai ar tik į kultūros renginius. Tradiciškai miestuose sutelkti gausūs ištekliai bei valdžia. Kriterijai: ●statistinis (gyventojų sk.), ●socialinis (gyventojų užimtumo struktūra), ●teisinis statutas (teisės aktų egzistavimas), ●istorinis (įkūrimo laikotarpis, tikslai), ●administracinis (šalies administracinio padalinio centras arba ne centras), ●neformali reikšmė gyventojų sistemoje, ●gyvenamosios erdvės apstatymo tankis, aukštis, gyvenamųjų namų tipai. Šių kriterijų visuma apibūdina miestą- gyvenamąją vietovę, kurios gyventojai dirba įvairiose srityse, tačiau dauguma ne žemės ir miškų ūkiuose bei žvejyboje; gyvenamoji vietovė yra polinis, organizacinis kultūros, paslaugų ir kitoks jį supančios teritorijos centras; gyvenamojoje vietoje vyrauja antropogeninė aplinka, naudojama daug intensyviau negu gretimos jam erdvės. Netradicinis miesto identifikavimo kriterijus - Jungtinių Tautų statistikos tarnybos rekomenduota sąvoka-gyventojų aglomeracija, apibrėžianti miesto vietoves gyventojų surašymuose.
2. Kaimo sąvoka, kriterijai. Kaimas –tai vietovė, kurioje žmonės pagrinde susiję užimtumu žemdirbystės, žuvininkystės, medžioklės sektoriuje. Riba tarp kaimo ir miesto yra plaukiojanti, susitarimo ir užimtumo atžvilgiu. Kitas iš kaimo kriterijų - žymiai mažesnis gyventojų skaičius, nei mieste.
3. Aglomeracija. Netradicinis miesto identifikavimas yra Jungtinių Tautų statistikos tarnybos rekomenduotą sąvoką gyventojų aglomeracija laikyti pagrindiniu kriterijumi, apibrėžiančiu miesto vietoves gyventojų surašymuose. Gyventojų aglomeracija- sankaupa gyventojų namuose, kurie sudaro sąlygiškai nepertraukiamą apstatymą. Pagal tarptautinę sampratą aglomeraciją sudaro grupė namų, nutolusių vienas nuo kito ne toliau kaip 200 m. Jei tokioje namų grupėje gyvena ne mažiau kaip 2000 gyventojų, tai miesto aglomeracija. Ribos, nuo kurių namų grupė laikoma miesto aglomeracija, yra labai skirtingos. Pvz., Danijoje- 200 gyv., Škotijoje 500 gyv., Graikijoje 10000 gyv.
4. Miesto regionas. Tarp miesto ir gretimų teritorijų yra ryšiai, t.y. tam tikra priklausomybė, interesai,...
Šį darbą sudaro 15694 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!