Kūnai, išlaikantys įmagnetinimą, vadinami nuolatiniai magnetais.Nuolatiniai magnetai traukia kitus kūnus, turinčius geležies. Stipriausiai juos veiko magneto galai, vadinami magnetiniai poliais, silpniausiai – vidruinė magneto dalis.
Mažas pailgas magnetinėlis, įtvirtintas ant smailios ašies vadinamas magnetine rodykle. Jei arti magnetinės rodyklės nėra kitų laukų, ji pasisuka taip, kad vienas jos galas rodo šiaurę, o kitas – pietus (kompaso principas). Į šiaurę pasisukantis galas vadinamas šiaurės magnetiniu poliumi (N), o į pietus – pietų magnetiniu poliumi (S).
Perskirti magneto polių neįmanoma. Perpjovus magnetą pusiau, abi jo dalys turės po du polius. Vienavardžiai magneto poliai vienas kitą stumia, įvairiavardžiai – traukia.
Žemės magnetinis laukas
Žemės rutulį supanti erdvė, kurioje reiškiasi magnetinis laukas, vadinama magnetosfera, o Žemės paviršiaus ir magnetosferos ašies sankirtos taškai – magnetiniais Žemės poliais. Trumpalaikiai Žemės magnetinio lauko sutrikimai vadinami magnetinėmis audromis.
MAGNETINĖS LINIJOS. MAGNETINĖS INDUKCIJOS VEKTORIUS
Magnetinio lauko jėgų linijų samprata
Linijos, išilgai kurių magnetiniame lauke išsidėsto magnetinės rodyklės, vadinamos magnetinio lauko jėgų linijomis, arba magnetinėmis linijomis.
Magnetinio lauko jėgų savybės
Magnetinio lauko jėgų linijos niekur nesikerta. Per kiekvieną erdvės tašką eina tik viena linija. Dar viena labai svarbi magnetinio lauko jėgų linijų savybė yra ta, kad jos yra uždaros, t.y. neturi nei pradžios, nei pabaigos (priešingai nei elektrinio lauko jėgų linijos: turi pradžią ir pabaigą – prasideda ir baigiasi elektros krūviuose arba begalybėje), ir apjuosia laidininką, kuriuo teka elektros srovė. Laukas, kurio jėgų linijos yra uždaros, vadinamas sūkuriniu. Vadinasi, magnetinis laukas yra sukūrinis. Ši savybė parodo, kad magnetinis laukas neturi šaltinių.
Magnetinio lauko jėgų linijų kryptis
Magnetinio lauko jėgų linijų ir elektros srovės krypčių ryšį galima nusakyti sraigto arba dešinės rankos taisyklėmis.
Sraigto taisyklė: kai sraigto slenkamojo judėjimo kryptis sutampa su laidininku tekančios srovės kryptimi , jo rankenos sukimosi kryptis rodo magnetinio lauko jėgų linijų kryptį.
Dešinės rankos taisyklė: jei laidininką , kuriuo teka elektros srovė, apimsime dešine ranka taip, kad ištiestas nykštys rodytų srovės kryptį, tai kiti keturi pirštai rodys magnetinio lauko...
Šį darbą sudaro 1915 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!