Kartais nelygybė yra primetama sąmoningai, pavyzdžiui, kai kuriose šalyse moterims draudžiama įgyti tam tikras profesijas, jos neturi tokių teisių, kurias turi vyrai. Taigi jos yra diskriminuojamos. Taip pat yra rasinė diskriminacija, kada tam tikros rasės žmonėms draudžiama užimti tam tikras pareigas, naudotis švietimo institucijomis, kurios prieinamos kitų rasių žmonėms.Tokiais atvejais susiduriame su ne vien atsitiktinumo nulemtais dalykais. Rasių ir lyčių diskriminacija yra akivaizdžiai neteisinga: ši nelygybės forma atsiranda dėl veiksnių, kuriems neturi būti leidžiama sąlygoti žmonių gerovės. Teisingumas reikalauja, kad galimybės būtų prieinamos visiems. Dabar galimybių lygybę valdžia įtvirtina įstatymais, todėl už rasinę, lyčių ar kitokią diskriminaciją gali būti baudžiama, ko nebuvo seniau. Seniau tam tikra diskriminacija netgi buvo pateisinama.
Mažiau akivaizdu, kaip traktuoti nelygybės atmainas, atsirandančias įprastoje gyvenimo eigoje, kai nėra kokios nors sąmoningos diskriminacijos. Juk net esant galimybių lygybei, kada kiekvianas, nepaisant jo rasės, lyties ir pan., gali įgyti išsilavinimą, gauti darbą, užimti kokias nors pareigas, išlieka daugybė kitokių nelygybės formų. Žmonės iš turetingesnių šeimų įprastai gauna visa kas geriausia, tuo tarpu skurdesniems lieka tenkintis likučiais. Net galimybių lygybės sistemoje, kai kurie žmonės turės geresnę starto padėtį, todėl ir finišą pasieks su didesniais laimėjimais, nei kiti tokiais pat įgimtais gabumais apdovanoti žmonės.
Konkurencinėje sistemoje įgimtų gabumų skirtingumas sukuria didžiulę turtinę nelygybę. Tie ,kurie turi tokių sugebėjimų, kurie turi didelę paklausą, uždirbs kur kas daugiau nei ,tokie, kurie tokių sugebėjimų ar talentų neturi. Šie skirtumai iš dalies taip pat yra atsitiktinumo ir laimės dalykas. Nors kiekvienas žmogus gali ugdyti savo sugebėjimus, tačiau daugumai žmonių jokios pastangos nepadės vaidinti taip, kaip Meryl Streep ar piešti taip, kaip Piccaso. Įgimti talentai ir šeimos socialinė padėtis yra svarbūs veiksniai, sąlygojantys mūsų pajamas ir padėtį konkurencinėje visuomenėje. Lygios galimybės sukuria nelygius rezultatus.
Ši nelygybė, kitaip nei rasinė ar lyčių diskriminacija, atsiranda dėl pačių žmonių priimamų sprendimų, daromų veiksmų, kurie nežeidžia teisingumo. Žmonės stengiasi aprūpinti savo vaikus...
Šį darbą sudaro 878 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!