Kalbant apie sutartis pirmiausia reikia apibrėžti sutarčių sampratą. Sutartis yra viena iš labiausiai paplitusių sandorių rūšių. Ja įforminami fizinių bei juridinių asmenų turtiniai ir kai kurie neturtiniai santykiai. Sutartis tai dviejų ir daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.
Visoms sutartims galioja bendros taisyklės: jos turi turėti pavadinimą ir numerį, jose turi būti nurodoma data, sudarymo vieta, sutarties šalių pavadinimai, įsipareigojimų vykdymo terminai, sutarties vykdymo ir nutraukimo sąlygos, pasirašančiųjų vardai ir pavardės, atsižvelgiant į sutarties tipą, objektą ir kitus dalykus jose gali būti konkreti komercinė informacija, aptarta nuosavybės teisės perėmimas, atsakomybė, garantijos, netesybos, išlaidos, mokesčiai ir t.t.
Šiame darbe aš noriu detaliai išnagrinėti vieną iš komercinių sutarčių. Teisinei analizei aš pasirinkau lizingo sutartį, kurią sudariau aš ir dvi juridinės šalys. Mano darbo tikslai yra išskirti pagrindinius sutarties elementus, nustatyti sutarties sudarymo tvarką ir vykdymo sąlygas, palyginti Civilinio kodekso teisės normose ir sutartyje nurodytas nuomininko ir lizingo firmos teises ir įsipareigojimus. Pagrindinis tikslas yra išanalizuoti kaip Civilinio kodekso teisės normų reikalavimai atsispindi šioje nagrinėjamoje lizingo sutartyje. Didžiausią literatūrinės medžiagos dalį, skirtą lizingo sutarties analizei, sudarė Civilinio kodekso sutarčių teisės bendrosios nuostatos.
Pagal lizingo sutartį viena šalis (lizingo davėjas) įsipareigoja įgyti nuosavybės teise iš trečiojo asmens kitos šalies (lizingo gavėjo) nurodytą daiktą ir perduoti jį lizingo gavėjui valdyti ir naudoti verslo tikslais už užmokestį su sąlyga, kad sumokėjus visą lizingo sutartyje numatytą kainą daiktas pereis lizingo gavėjui nuosavybės teise, jeigu sutartis nenumato ko kita.
Sutarties elementai, kurių pakanka sutarties galiojimui, yra veiksnių šalių susitarimas, o įstatymų nustatytais atvejais – ir sutarties forma.
• Sutarties formai yra taikomos Civilinio kodekso 1.71-1.77 straipsnių taisyklės, reglamentuojančios sandorių formą.
• Kai pagal įstatymus ar šalių susitarimą sutartis turi būti paprastos rašytinės formos, ji...
Šį darbą sudaro 2124 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!