1.Teisės teorijos objektas ir metodas. Teisės teorijos objektas yra teisė kaip žmonių tarpusavio santykių socializavimo ir humanizavimo priemonė. Todėl čia pirmiausia siekiama pažinti, kodėl žmonės kurią tokį savo elgesį norminantį įrankį kaip teisė, kas lemia šio įrankio pobūdį, turinio permainas, kodėl įvairių epochų ir įvairių tautų teisė yra vis kitokia ir t.t. Teisės teorijos metodas – tai sistema būdų ir priemonių, kuriais teisės teorija tiria socialinių interesų transformavimosi į teisinė tvarką veiksnius ir sąlygas.
2.Mokslinio metodo samprata. Metodas – reiškia pažinimo arba tyrimo kelią. Mokslo objektas atsako į klausimą, ką mokslas tiria, o metodas – kaip ir kokiu būdu tas objektas tiriamas. Mokslinio pažinimo metodai yra svarbūs ir tuo, kad jie parodo, kaip įgyjamos ir patikrinamos žinios. Nuo metodų pobūdžio priklauso turimų žinių patikimumas, žinojimo sąmoningumas, mokslinės pažangos greitis, kokybė. Pažinimo ir veiklos metodų įvaldymas yra svarbi ne tik kiekvieno mokslo, bet ir kiekvieno profesinio bei apskritai kvalifikuoto išsilavinimo dalis, lemianti to išsilavinimo kokybe, nes metodai didina intelektines, pažintines žmogaus galias. Metodas – tai ta pati teorija, tik iš vidaus vienos ar kelių pagrindų sąvokų suorganizuota į sistemą ir naudojama naujoms žinioms gauti arba jau gautoms patikrinti. Būdama suskurta, teorija toliau atlieka jau mokslinio metodo funkciją – ja remiantis gaminamos, pagrindžiamos, sisteminamos naujos žinios.
3. Teisės teorijoje naudojami metodai, jų tarpusavio santykiai. Filosofija, suteikdama mąstymui sistemos formą, teikia galimybių tyrinėti ne atskirus faktus, sąvokas, o procesus – faktų tarpusavio sąveiką, kokybės pokyčius, atskleisti šiuos procesus lemiančias vidines ir išorines priežastis. Todėl aiškinant teisę filosofiniu požiūriu neužtenka pasakyti, kad teisė yra elgesio taisyklė, reikalinga atskleisti ir jos turinį.Sociologinis metodas. Kad pažintume teisę, nepakanka žinoti, kas yra teisė apskritai. Dar reikia žinoti, kokius konkrečius raiškos pavidalus ir kodėl teisė įgyja konkrečioje šalyje konkrečiu metu.Tai suponuoja būtinybę prisiliesti prie galiojančios teisės, kad žinotume, kokios yra kasdienės policijos, prokuratūros, teismų ir kitų valstybės institucijų veiklos įgyvendinant...
Šį darbą sudaro 24124 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!