Temos aktualumas: Tarša kenkia mūsų sveikatai ir aplinkai. Esama daugelio taršos šaltinių, tačiau pagrindiniai yra pramonė, transportas, energijos gamyba ir žemės ūkis. Atsižvelgus į žmogiškuosius bei įmonių interesus, ieškoma kompromiso kaip ir kokias būdais galime pristabdyti gamtos taršą.
Darbo objektas: Taršos lygio nustatymas.
Darbo tikslas: Išanalizuoti taršos lygio nustatymo problemas.
1. Išsiaiškinti aplinkos ir jos taršos sąvokas.
2. Išklasifikuoti galimas taršas pagal pobūdį.
3. Išnagrinėti galimus taršos šaltinius, teikiant pavyzdžius.
4. Išsiaiškinti pagrindines problemas lemiančias taršos lygio nustatymo problemas.
1. Informacijos sisteminimas.
2. Literatūrinių šaltinių analizė.
1. APLINKA IR JOS TARŠOS SAMPRATA
1.1. Sąvokos
Aplinka yra gamtoje funkcionuojanti tarpusavyje susijusių elementų (žemės paviršiaus ir gelmių, oro, vandens, dirvožemio, augalų, gyvūnų, organinių ir neorganinių medžiagų, antropogeninių komponentų) visuma bei juos vienijančios natūraliosios ir antropogeninės sistemos.
Aplinkos tarša – bet kokių medžiagų ar energijos, kurios gali sukelti trumpalaikį arba ilgalaikį Žemės ekologinės pusiausvyros pažeidimą, emisijos į biosferą. Teršalai atsiranda, nes visi procesai aplinkoje nevyksta iki galo. Klasifikuoti teršalus galima pagal: kilmę, prigimtį (biologinė, cheminė, fizikinė, mechaninė, vizualioji), stabilumą, poveikį gyviems organizmams, gebėjimą migruoti ir kauptis aplinkoje, vartojimo paskirtį, šaltinį, paplitimą (vietinė, regioninė, globalioji).
1.2. Taršos rūšys
Biologinė tarša – įvairių organizmų dalys (žiedadulkės, sėklos sporos), išskyros, patys organizmai (dulkių erkutės, kraujasiurbiai vabzdžiai), genetiškai modifikuoti organizmai.
Cheminė tarša – aplinkos teršimas cheminėmis (sprogstamosiomis, oksiduojančiomis, ypatingai degiomis, labai degiomis, degiomis, labai toksiškomis, toksiškomis, kenksmingomis, ardančiomis, dirginančiomis, jautrinančiomis, kancerogeninėmis, mutageninėmis) toksiškomis medžiagomis, kurios natūraliai ar dėl žmogaus veiklos patenka į aplinką.
Fizinė tarša – aplinkos tarša pasižyminti triukšmu, vibracija, jonizuojančia ir nejonizuojančia spinduliuote bei radioaktiviosiomis medžiagomis.
Mechaninė tarša – aplinkos tarša tik mechaninį poveikį turinčioms medžiagoms (pvz., mechaninė vandens tarša, kai į vandenį patenka smėlis, žvyras, dirvožemis). Prie mechaninės taršos priskiriamos dulkės bei kietosios dalelės.
Vizualioji (regimoji) tarša – kraštovaizdžio estetinę vertę mažinančių statinių (neišvaizdžių, nederančių kraštovaizdyje architektūriniu stiliumi) ar želdynų, užstojančių gamtos ir kultūros paveldo objektus, vaizdingas panoramas atsiradimas vertingose ir vaizdingose teritorijose.
2. TARŠOS MOKESČIAI
Kadangi taršos negalime išvengti, ilgainiui valdžia įvedė mokesčius...
Šį darbą sudaro 2008 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!