Gyvename tokiais laikais ir tokiame pasaulyje, kuriame atskiros šalie ekonominiai, socialiniai, kultūriniai ir kiti laimėjimai tapo labai priklausomi nuo jos komercinių-ūkinių ryšių su kitomis šalimis ir apskritai nuo užimamos vietos tarptautiniame darbo pasidalijime. Dėl to sparčiais tempais plečiasi šalių, jų įvairių privačių ir valstybinių ūkinių struktūrų bei atskirų komercinių-ūkinių vienetų tarpusavio susisaistymo procesas. Jau dabar ekonominės komercinės priklausomybės ryšiai tarp valstybių bei jų ūkinių darinių tapo tokie glaudūs, kad net pasaulio ūkis pradedamas traktuoti kaip vientisa sistema, o mūsų planeta – kaip vienas didelis ekonominis vienetas. Šiems ryšiams stiprėjant didėja ne tik ekonominės sinergijos, bet taip pat ir konfliktų bei nesutarimų ar nesusipratimų tikimybė.
Šio referato tikslas – glaudžiai apžvelgti ir pateikti tarptautinių komercinių ginčų sampratą, kilimo priežastis ir jų sprendimo būdus ir tvarką.
• Pateikti konflikto, ginčo ir teisės sąvokų sąsajas ir skirtumus;
• Paaiškinti tarptautinių komercinių ginčų esmę;
• Apžvelgti tarptautinių komercinių ginčų kilimo priežastis;
• Apžvelgti tarptautinių komercinių ginčų sprendimo būdus;
• Pateikti informaciją apie Vilniaus komerinį arbitražo teismą.
Darbo metodas – literatūros analizė.
KONFLIKTAS, GINČAI IR TEISĖ
Populiari nuomonė, kad sėkmingai veikiančioje tesės sistemoje ginčų galima išvengti ar bent jau greitai ir taikiai juos išspręsti. Tačiau taip pat laikomasi pozicijos, kad ginčai, arba, tiksliau, konfliktai, dėl urių kyla ginčai, turi tam tikrų vertingų savybių ir todėl nėra visiškai nepageidaujami, o teisės būdingesnė funkcija – valdyti konfliktus nei juos slopinti ar spręsti.
Pirmiausia reikėtų skirti ginčus nuo konfliktų. Terminas konfliktas vartojamas pažymėti bendrą priešiškumą tarp šalių, o terminas ginčas reiškia konkretų nesutarimą, susijusį su teisėmis ar interesais, dėl kurių šalys reiškia peretenzijas, priešpriešinius reikalavimus, paneigimus ir t.t. Konfliktai dažniausiai būna nekoncentruoti, o konkretūs dėl jų kylantys ginčai dažniau laikomi konflikto pasekme, o ne jo priežastimi. Tik retais atvejais, nors vargu ar iš viso tai įmanoma, konfliktus galima išspręsti sureguliavus tam tikrus, kaip atrodo, juos sukėlusius ginčus: net ir išsprendus ginčą beveik neišvengiamai lieka priešiškumas (Collier J., Lowe...
Šį darbą sudaro 3245 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!