Pirmos užsienio investicijos atliktosn XVIII-XIX amžiuje. Jas lėmė įmonių, unikalių ir vertingų išteklių produkcijos gamyba, paieška ir noras užtikrinti ilgalaikį dalyvavimą išteklių gavimo centruose. Tuo tikslu vyko vario paieška Čilėje, naftos paieška vidurio Rytuose. Išteklių poreikis gamybai dažnai siejosi su kitais investicijas priimančiais šalies privalumais: tarptautiniu konkurencingumu, produkto gavimo ciklu.
Plečiantis rinkai, atsirandant naujoms galimybėms tarptautiniam verslui, vienas pirmųjų žingsnių verslininkui- įvertinti kokių investicijų jam reikės, ar apskritai apsimoka investuoti į konkretaus gaminio gamybą, ar pakanka tik apsiriboti tik prekybos operacijomis užsienio rinkose.
Šio namų darbo uždavinys – aiškiai ir tiksliai nusakyti, nuo ko reikia pradėti norint investuoti pinigus į užsienio šalį, kokį investavimo būdą rinktis ir aprašyti visą investavimo procesą. Kokį rinktis techninį tiesioginių užsienio invetsicijų aspektą, kokią pasirinkti geriau strategiją, norint, kad investuoti pinigai atsipirktų, o įmonė sėkmingai vykdytų savo veiklą. Taip pat trumpai aprašiau Lietuvos patirtį priimant tiesiogines užsienio investicijas.
Tiesioginės užsienio investicijos- tai ilgalaikiai kapitalo įdėjimai kreditų ar nuosavybės teisės forma į užsienio įmonę, kontroliuojamą investuotojo.
Tiesioginių užsienio investicijų tendencijos
Nors tarptautinios verslas buvo vienas iš svarbiausių ekonominio vystymosi bruožų, daugumoje šalių per pastaruosius 150 metų mokslinis interesas buvo skirtas MNK- multinacionalinėms kompanijoms, kurių veikla prasidėjo kartu su tiesioginių užsienio investicijų banga. Jos pradžia siejama su JAV kompanijų investicijomis į Vakarų Europą 1946-1960 metais.
Priežastys, dėl kurių investicijos padidėjo, gali būti siejamos su:
1. Europos ekonominės bendrijos, EEB formavimusi. Taip buvo nustatyti bemdrieji išoriniai tarifai importuojamoms prekėms;
2. Didesniai tarifais toms Vakarų Europos šalims, kurios neįėjo į EEB;
3. Pranašumais įmonėms, galinčioms tiesiogiai kontroliuoti operacijas užsienyje, mažinti tarpininkų, koordinuoti taptautinį verslą, naudoti tarptautinius išteklius finansinėms operacijoms bei manipuliuoti jais pasitelkus filialus užsienio šalyse. Šie pranašumai yra žinomi kaip internacionalizacijos veiksnys;
4. Iškylančiais sunkumais, stengiantis apsaugoti intelektinę nuosavybę. Itin garbūs intelektinės nuosavybės pažeidimai išryškėjo Jungtinių valstijų investicijoms Į Vakarų Europą po Antrojo pasaulinio karo.
Nors tiesioginės užsienio investicijos (toliau TUI) yra gana palankus reiškinys tarptautiniame versle, jos susilaukė...
Šį darbą sudaro 3695 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!