z2
360
1.25
14
46
12
10
8
2. ĮVADAS
Šio kursinio projekto užduotis tai darbinė mašina, kuri atlieka tam tikrą darbą. Šiuo atveju mechaninę energiją sukuria variklis. Ji sukamojo greičio ir sukamojo momento pavidalu per planetinį reduktorių bei krumpliaračių porą pakliūna į svirtinį mechanizmą, sukdama įėjimo grandį. Svirtinio mechanizmo išėjimo grandis atlieka jai skirtą mechaninį darbą, nugalėdama naudingo išorinio pasipriešinimo jėgą.
Kursinis projektas susideda iš dviejų etapų – pirmiausia suprojektuojamas svirtinis mechanizmas. Tam panaudojami užduotyje duoti duomenys. Nustatomas šio mechanizmo laisvės laipsnis, klasė ir eilė. Taip sužinoma kokio sudėtingumo yra projektuojamas mechanizmas. Toliau atliekama jo kinematinė analizė.
Antroje dalyje projektuojama dviejų krumpliaračių sankiba.
3. MECHANIZMO KINEMATINĖ ANALIZĖ
3.1. Mechanizmo struktūrinė analizė
Mechanizmo projektavimas prasideda nuo susipažinimo su juo, t.y. mechanizmo laisvės laipsnio ir eilės nustatymo. Mechanizmo laisvės laipsnis – tai skaičius grandžių, nuo kurių priklauso viso mechanizmo judesiai, tuo pačiu parodantis, keliomis apibendrintomis koordinatėmis jį galima aprašyti. Klasė ir eilė parodo kokio sudėtingumo yra mechanizmas ir kokius tyrimo metodus reikės taikyti.
Pirmiausia nustatau mechanizmo laisvės laipsnių skaičių pagal Čebyševo formulę:
Tai reiškia, kad viso mechanizmo judesį užduoda viena grandis.
Tam, kad nustatyti mechanizmo eilę ir klasę reikia jį išskaidyti į Asuro grupes.
Kai mechanizmo pradinė grandis yra su pagrindiniu velenu nejudomai sujungtas skriejikas 1, mechanizmą sudaro dvi Asūro grupės – diados:
Taigi pagal Asuro – Artobolevskio klasifikaciją mechanizmas yra antros klasės ir antros eilės.
3.2. Mechanizmo metrinė sintezė
Projektuoju mechanizmą taip, kad 1 strypas galėtų suktis apie šarnyrą O. Yra užduota slankiklio 3 eiga H=360 mm., slankiklio 3 greičio pasieitimo koeficientas k=1,25, bei e = 14 mm.
Sudarau lygčių sistemą:
iš šių sistemų ir sugražinę atgal mastelį i tikruosius dydžius gavau tokius grandžių ilgius:
4. MECHANIZMO GRAFINĖ – KINEMATINĖ ANALIZĖ
Kinematinė svirtinių mechanizmų analizė apima mechanizmų charakteringų taškų linijinių greičių ir pagreičių nustatymą. Tam šiame kursiniame projekte naudoju grafoanalitinį ir kinematinį diagramų metodus.
Grafoanalitinio metodo esmė – surašomos charakteringų taškų greičių ir pagreičių vektorinės lygtys, kurios po to sprendžiamos grafiškai – braižomi greičių ir pagreičių...
Šį darbą sudaro 1472 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!