.
Šviesos sąvoka XVIII amžiuje įgyja naują svarbią reikšmę. Dabar šviesa minima kiekvienąsyk, kai kalbama apie protą, laisvę ar didelę laimę. Ji atsispini sąvokose, kuriomis apibūdinamas šitas amžius.
„Turėk drąsos naudotis savo paties protu!“ Tai Imanuelio Kanto suformuluotas Švietimo epochos šūkis. Žmogus galų gale turi pradėti savarankiškai ir kritiškai mąstyti, t.y. ne tik kartoti arba daryti tai, ko kiti iš jo reikalauja, o susidaryti savo paties nuomonę. Tai padaryti jam padės protas, t.y. gebėjimas vadovautis tam tikru metodu: žmogus suvokia tik tai, ką patiria savo juslėmis. Iš šių potyrių logiškai mąstydamas jis privalo spręsti apie tai, kas tiesiogiai nepatiriama, sakykime, apie gamtos dėsnius. Kiekvienas žmogus turi protą, visi juo lygiai gali naudotis, todėl šis protas dar vadinamas prigimtiniu. Daug rašytojų ir filosofų įsijungė į švietimo epochą.
Taigi Švietimui būdinga tai, kad individas remiasi savo protu ir mąsto savarankiškai. Dėl to Švietimui dar būdingas atsiribojimas nuo tradicijos ir autoriteto, pagarba laisvei bei požiūris, kad visus klausimus galima išspręsti remiantis protu. Iš abejojimo tradicija bei autoritetu kyla kritiška laikysena religijos atžvilgiu: iš religijos mėginama pašalinti „prietarus“ ją išbandant protu ir pakeičiant racionalesniu pamaldumu. Ypatingas švietėjų nuopelnas – religinių bendrijų savitarpio tolerancija. Būdingas reiškinys yra deizmas: Dievas sukūrė tobulą pasaulį, tačiau daugiau į jį nebesikiša.
Aptarsime švietimo epochą, XVIII amžiaus garsiausių švietėjų mintis, o taip pat svarbiausią Šarlio Monteskjė darbą „Apie įstatymo dvasią“.
DARBO OBJEKTAS – švietimo epocha, epochos politinė mintis.
DARBO TIKSLAS – atskleisti švietimo epochos esmę, švietėjų politines mintis, pagrindinius principus ir vaidmenį visuomenės gyvenime.
• Panagrinėti garsiausių XVIII amžiaus švietėjų politines mintis;
• Tarpusavyje palyginti švietėjų politines mintis;
• Paanalizuoti Šarlio Monteskjė darbą „Apie įstatymo dvasią“.
METODAI: mokslinės, metodinės literatūros analizės.
ŠVIETIMO EPOCHA: ISTORIJA IR IDĖJOS
Švietimo epocha – Europos civilizacijos istorijos periodas dažniausiai tapatinamas su XVIII a., nors Anglijoje ir Nyderlanduse jis prasidėjo nuo XVII a. vidurio su racionalistinės filosofijos atsiradimu (idėjų istorijoje tai vadinama „proto amžiumi“). Švietimas taip pat kartais...
Šį darbą sudaro 5105 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!