Šukuosenos kūrimu modeliavime yra skaitomas kūrimo procesas pagal konkretų grožio įstatymą. Įstatymas yra vienas – kad šukuosena sužadintų žiūrovams konkretų emocinį jausmą. Šis jausmas turi gimti žvelgiant kaip į visą šukuoseną bendrai, taip ir į atskiras jos dalis.
Visais laikais tam tikra šukuosenos forma, jos detalės skatina atitinkamas emocijas: baroko šukuosenos – išdidumą,didingumą, ankstyvasis rokokas – gracingumo jausmą, lengvabūdiškumą. Dėl to ir atsiranda žiūrovo požiūris į šukuosenų detales : garbanos asocijuojasi su lengvabūdiškumu, geometrinės linijos liudija apie dalykiškumą, griežtumą, sportiškumą, gal būt elegantiškumą.Nedidelė šukuosena su nedideliu detalių kiekiu – sudaro kuklumo įspūdį, t.y. galima paminėti apie ramią dinamiką ir lyrišką šukuosenos charakterį. Taigi emocijos, atsirandančios žiūrovui, šiuo atveju paaiškinamos tuo,jog šukuosenos forma, jos detalės, spalva, linijos ir kitos savybės yra susijusios su mūsų įprastiniu, istoriškai susiklosčiusiu požiūriu į ramybę, judėjimą, energiją, šiuolaikiškumą.
Taigi, ta šukuosena ir jos detalės, kuri skatina tam tikras emocijas ar asociacijas (modeliuotojų suplanuotas) vadinama žmogaus meniniu įvaizdžiu.
Meninis įvaizdis – tai ilgas šukuosenos kūrimo procesas.Šukuosenos kūrimas neatsiejamas nuo kompozicijos.
Kompozicija – atskirų šukuosenos elementų sujungimas tam tikra tvarka į bendrą visumą – šukuoseną.
4. Šukuosenos siluetas iš šono ir iš priekio
Visi šie punktai, t.y. kompozicija, privalo turėti savo bendrą tikslą - sukurti konkrečią šukuoseną su savo charakteriu. Jei nors vienas iš šių punktų nukryps nuo bendro tikslo, tai šukuosenos kompozicija skaitysis nepavykusi.Todėl mes galime pasakyti, kodėl sukurta šukuosena yra negraži, nes vienas iš šių 4 kompozicijos elementų neatitinka užsibrėžto tikslo.
Pvz.Bendras šukuosenos dydis neatitinka vėlyvojo rokoko šukuosenos dydžiui, nors detalės yra tipiškos tam laikotarpiui. be abejo kompozicija bus negraži.
Šukuosenos proporcija, santykis su veidu, figūra vaidina pagrindinį vaidmenį proporcijoje, nes jie suteikia formai ir siluetui tam tikrą charakterį. Tačiau tai tik galutinio rezultato vertinimas.
Analizuoti kompoziciją šukuosenos kūrimo procese, mes dalijame kompozicijos kūrimo procesą į du etapus:
1) kompozicijos elementus – tai forma, siluetas, linijos (konstruktyvios ir dekoratyvios), spalva, atskiros šukuosenos detalės ir dekoras( papuošimai);
2)...
Šį darbą sudaro 3517 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!