Referatai

Spaudos industrializacija 1800-1970 m.

10   (2 atsiliepimai)
Spaudos industrializacija 1800-1970 m. 1 puslapis
Spaudos industrializacija 1800-1970 m. 2 puslapis
Spaudos industrializacija 1800-1970 m. 3 puslapis
Spaudos industrializacija 1800-1970 m. 4 puslapis
Spaudos industrializacija 1800-1970 m. 5 puslapis
Spaudos industrializacija 1800-1970 m. 6 puslapis
Spaudos industrializacija 1800-1970 m. 7 puslapis
Spaudos industrializacija 1800-1970 m. 8 puslapis
Spaudos industrializacija 1800-1970 m. 9 puslapis
Spaudos industrializacija 1800-1970 m. 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Knygų spausdinimas šiandien – greitas ir visiškai automatizuotas procesas. Dėl technologijų pažangos ir pritaikymo egzistuoja galimybės knygas spausdinti masiškai ir nebrangiai (lyginant su praėjusiais amžiais), tad informacija ir švietimas yra prieinamas plačiajai visuomenei, o šis prieinamumas yra būtinas kriterijus sąmoningos, laisvos ir į priekį žengiančios visuomenės vystymuisi. Laikotarpis nuo 1800 iki 1970 m. – tai knygos, kokią ją pažįstame šiandien, tobulėjimo ir nuolatinio kitimo laikas. Šiais amžiais buvo kuriamos inovacijos, atlikta daugybė eksperimentų ir atrasta spaudos įrenginių ir priemonių, kurių kai kurios naudojamos ir šiais laikais. Knygos gamybos proceso technologijos pažangą lėmė daug veiksnių, vienas su kitu susijusių: sparčiai didėjantis periodinės spaudos poreikis, augantis raštingumas, geresnis žmonių išsilavinimas, verslų augimas ir plėtimasis, naujos susisiekimo galimybės. Šiame referate apibūdinami metodai ir išradimai, padėję įgyvendinti spaudos industrializaciją bei asmenybės, nuolat kūrusios naujus spaudos sprendimus ir inovacijas.
Be popieriaus gamybos proceso mechanizacijos, leidusios popierių gaminti dideliais kiekiais ir tempais, knygos industrializacija ir spausdinimo kiekio didinimas būtų tiesiog neįmanomi. Nicholas-Louis Robert – vėliavnešys popieriaus gamybos mechanizacijoje, dirbęs Didot Saint Leger popieriaus fabrike Esone, Prancūzijoje ir sukūręs popieriaus gaminimo mašiną. Didot, tikėdamas, kad Anglijoje sąlygos mašinos tobulinimui bus palankesnės, nusiuntė į Londoną savo svainį John Gamble. Su Fourdrinier giminės finansavimu, išradimui 1801-aisiais buvo išduotas angliškas patentas. Inžinierius Bryan Donkin nuolat tobulino mašinos detales ir 1807-aisiais šios mašinos jau buvo naudojamos komerciškai, o 4-ajame dešimtmetyje mašinomis pagamintas popierius tapo plačiai naudojamas įvairiems spausdinimo darbams.
XIX a. antroje pusėje popieriaus paklausa ženkliai perkopė pasiūlą, nes gamintojams trūko skudurų – pagrindinės žaliavos, naudotos tradicinio vakarietiško popieriaus gamyboje. Imta ieškoti alternatyvių medžiagų. 1854-aisiais „The Times“ pasiūlė 1000 £ atlygį už atrastą pigų pakaitalą lininiams ir medvilniniams skudurams. Jų buvo rasta net keli: kibioji aštuotė, šiaudai ir, galiausiai, medienos masė. XX a. pastaroji tapo pagrindine žaliava popieriaus gamybai ir ženkliai sumažino knygų ir kitų spaudos produktų kainą.
1800-1970 m. reikšmingai patobulėjo ir spaudos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2640 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • PRATARMĖ 3
 • 1. POPIERIAUS GAMYBA 3
 • 2. NAUJI PRESAI 4
 • 3. STEREOTIPIJA IR GALVANOPLASTIKA 5
 • 4. KNYGRIŠYSTĖ 6
 • 5. LIEJIMAS 6
 • 6. LITOGRAFIJA 7
 • 7. SPALVOS 8
 • 8. FOTOGRAFIJA 9
 • 9. KNYGA POPIERINIU VIRŠELIU 10
 • IŠVADOS 10
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS 11

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
11 psl., (2640 ž.)
Darbo duomenys
 • Leidybos referatas
 • 11 psl., (2640 ž.)
 • Word failas 34 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt