Sociologija kaip savarankiškas mokslas, turintis savo tyrimo objektą bei originalų požiūrį į tai, kaip reikia studijuoti savo dalyką, susiformavo gana neseniai. Tai, kad sociologijos mokslas atsirado sąlyginai vėlai, buvo susiję su jo tyrimo objektu – su modernios visuomenės formavimusi. Šiuolaikinė, moderni visuomenė pirmiausia atsirado ir vystėsi Europoje. Naujojo mokslo, sociologijos, tyrimo objektas visiškai neatitiko egzistavusių, tradicinių socialinių- filosofinių teorinių schemų. Todėl buvo sunku racionaliai paaiškinti, kas visuomenėje vyksta , o dar sunkiau numatyti, kas bus toliau.
Sociologijos sąvoką pirmą kartą panaudojo Ogiustas Kontas 19a. Penktame dešimtmetyje. Jis ir laikomas naujos mokslinės disciplinos tėvu . O. Konto supratimu, sociologija turėjo integruoti (apjungti) visas žinias apie visuomenę kaip vieningą organizmą. Maža to, sociologija turėjo suteikti šioms žinioms tikrus mokslinius pagrindus. Tai reiškia, visuomenės tyrimai turėjo remtis griežtais tyrimo metodais, kaip pretenzija studijuoti visuomenę, kaip vieningą sistemą taikant mokslinius metodus.
Sociologija atsirado kaip iššūkis filosofijai. Filosofai žvelgė į visuomenę spekuliatyviai, tai buvo apmastymai apie visuomenę, neturintys atramos socialinėje tikrovėje. Sociologiniu požiūriu buvo reikalaujama, kad visuomenė būtų tyrinėjama taikant griežtus, mokslinius analizės metodus bei mokslinius apibendrinimus. Sociologijos mokslo užduotis buvo išgryninti savitą tyrimo dalyką ir tyrimo metodus, kurie leistų jai atsiskirti nuo filosofinio bei psichologinio požiūrių į socialinius reiškinius.
• tirti visuomenę, kaip vieningą sistemą.
visuomenės kaip visumos, analizės objektu tampa tik sąlyginiai mažos bendruomenės arba atskiri socialiniai reiškiniai.
Atsirado dvi sociologijos; akademinė ir taikomoji. Eiliniai žmonės paprasta geriau žino antrąją; kalbant apie sociologus, jie iš karto įsivaizduoja žmogų su anketomis ir visokiausio ,,plauko,, apklausas.
Daugeliui mokslinis tyrimas asocijuojasi su laboratoriniu eksperimentu, kaip pavyzdžiui, gamtos moksluose. Sociologiniuose tyrimuose taip nėra, greičiau- priešingai. Bet kurioje vietoje, bet kurioje situacijoje sociologas gali stebėti socialinį pasaulį. Tačiau, kaip mokslo šaka, sociologija turi pateikti priemones, būdus, kaip tą socialinį pasaulį stebėti, ji taip pat turi padėti suprasti, įvertinti tai, kas yra stebima.
Sociologinį tyrimą galima būtų apibūdinti kaip sistemą logiškai nuoseklių metodologinių, metodinių ir organizacinių-...
Šį darbą sudaro 2396 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!