1. Socializacijos samprata, etapai, specifinės charakteristikos.
• Vykstant socializacijai, vaikai išmoksta būti pilnaverčiais savo visuomenės nariais.
• Socializacijos procese iš kartos į kartą yra perduodama kultūra ir tokiu būdu realizuojamas visuomenės tęstinumas.
• Socializacija - savęs atskleidimo procesas.
Socializacija yra skirstoma į tokius etapus: pirminė ir antrinė. Pirminė socializacija būdinga: pirmieji socializacijos etapai vaikystėje, kurių metu tampama visuomenės nariu; Jos metu suformuojama pamatinė visos antrinės socializacijos struktūra turi būti panaši į pirminę socializacija; Socializacines nuostatas formuoja „reikšmingi kiti”, kurie dažniausiai yra vaikui yra primesti (tėvų nepasirinksi); Pirminė socializacija yra daugiau nei kognityvinis mokymas, ji vyksta didelėje emocinėje įtampoje; Įsisavinami apibendrinto vaidmens reikalavimai. Antrinei socializacijai būdinga: Visuomenė yra parengusi antrinės socializacijos (mokymosi) pakopas, kurių metu niveliuojami pirminės socializacijos skirtumai ir atsijojami individai, kurie nepajėgus (nenori) perimti atitinkamos institucijos vaidmenis; Daug mažesnė emocijų reikšmė. Krizė antrinės socializacijos pradžioje - tėvų sukurtas ir pateiktas pasaulis - ne vienintelis ir (dažnai) ne pats geriausias.
Specifinės charakteristikos – tai socializacijos ypatumai įvairiais žmogaus amžiaus tarpsniais. Socializacija vyksta visą gyvenimą, t.y. nuo gimimo iki mirties. Svarbiausias socializacijos procesas vyksta vaikystėje, kai vaikas turi išmokti elgtis visuomenėje, šiuo amžiaus tarpsniu vaikui į pagalbą įsijungia tokios institucijos kaip šeima, mokymo įstaigos bei visuomenė. toliau tęsiasi paauglystėje. Paaugliai dažnai pastebi prieštaravimus, į kuriuos nekreipė dėmesio vaikystėje. Visas pasaulis jiems atrodo prieštaringas. Vaikystėje tėvai - didelis autoritetas, vėliau tėvai pradedami vertinti kaip ir kiti žmonės. Šiame amžiaus tarpsnyje jaunuoliai privalo išmokti būti individais, nepriklausomais nuo tėvų. Po paauglystės socializacijos procesas prasideda suaugusiojo žmogaus gyvenime, čia svarbu prisitaikyti profesinėje srityje, žinių tobulinimas, šeimos socializacija, pratinamasi prie naujo vaidmens būti patiems tėvams. Senatvėje vyksta senatvės socializaciją, kurios metu vyksta pokyčiai dėl pakitusio statuso, t.y. dėl prarasto darbo, pablogėjusios sveikatos, pakitusių ekonominių gyvenimo sąlygų, didesnės priklausomybė nuo aplinkinių ar vaikų keičia vaidmenis bei santykius.
2.Socialinė pedagogika edukologijos mokslų sistemoje.
Socialinė pedagogika- tai edukologijos mokslo šaka, integruojanti socialinius bei kitus mokslus,...
Šį darbą sudaro 11270 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!