Smurtas – tai fizinės ir emocinės kančios, sužalojimas, panaudojant jėgą, turint tikslą ką nors fiziškai ar psichologiškai paveikti, prievartinis asmens laisvės suvaržymas, stipriai įtakojantis normalią egzistenciją. Daugelis tyrinėtojų aiškumo ir tikslumo dėlei stengdamiesi susiaurinti šio termino reikšmę visa tai susieja su grubia fizine jėga.
Šeima yra asmenų bendrija, kurią sieja giminystės, tarpusavio priklausomybės, atsakomybės ir globos saitai, patvirtinti įstatymine ir socialiai pripažinta tvarka.
Šeimą galima vadinti ne tik pagrindine visuomenės ląstele, bet ir valstybės pagrindu. Meile spinduliuojantis ir gyvastingas šeimos lizdas yra ateities visuomenės psichinės ir dorinės sveikatos pagrindas [Dž.Hemingas, Individų dorovė]. Gaila, bet kartais tenka išsklaidyti mitą, jog šeima yra saugus prieglobstis visiems jos nariams ir turi paslėptų problemų. Viena iš jų – tai “buitinis smurtas”.
Tyrimo problema: smurtas prieš moteris ir vaikus šeimoje.
Tyrimo aktualumas: apie smurtą šiandien mes vis dažniau ir dažniau kalbame.
jis demonstruojamas videofilmuose, žurnaluose ir net kompiuteriniuose žaidimuose.
Visuotinai priimta, kad smurtas prieš moteris ir vaikus tiek viešajame, tiek privačiajame gyvenime yra žmogaus teisių pažeidimas ir viena iš pagrindinių kliūčių, trukdančių pasiekti lyčių lygybės tikslų.
Tyrimo objektas: šeimoje patyrę smurtą vaikai ir moterys.
Tyrimo tikslas: išanalizuoti smurto prieš moteris ir vaikus priežastis.
Tyrimo uždaviniai:
1) atskleisti smurto prigimtį;
2) išanalizuoti kaip pasireiškia smurtas prieš moteris ir vaikus šeimoje;
3) išsiaiškinti smurto prieš moteris ir vaikus priežastis;
4) ištirti smurto šeimoje pasekmes;
5) nustatyti smurto prevencijos metodus;
Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė, anketinė apklausa.
1. TEORINIAI TYRIMO PAGRINDAI
1.1. Smurtas šeimoje
Žiaurumas ir prievarta šeimoje yra ne naujas reiškinys, tik daugelį metų visuomenė nenorėjo to pripažinti ir neigė. Tipiškas šeimyninio žiaurumo modelis yra toks – stiprus asmuo panaudoja jėgą prieš patį silpniausią. Dažniausiai sumuštos moterys yra per daug silpnos, kad galėtų kovoti arba priešintis savo užpuolikams; visuomenėje ši kategorija laikoma antrarūše.
Jau XIX šimtmetyje blogas elgesys su vaikais kėlė susirūpinimą. Tačiau daugelis žmonių įsitikinę, kad fizinė prievarta šeimoje – retas dalykas, būdingas tik nedidelei žmonių grupei. Tik XX a. 7-ajame dešimtmetyje amerikiečiai pripažino, kad...
Šį darbą sudaro 3810 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!