K. Miškinis (1993) pabrėžia, kad šeimos iširimas – skriauda sutuoktiniams, bet dar didesnė nuoskauda vaikams. Juk šeima – svarbiausias vaikų auklėtojas, ji natūraliausiu būdu moko mylėti ir sutarti. Mažo vaiko bundančiai savimonei didelės reikšmės turi tėvai, jų formuojantis pavyzdys – tėvų gyvenimo pavyzdys, jų pažiūros į santuoką, šeimą, jų elgesys vienas su kitu ir t.t.
„Tėvų skyrybos vaikams – ne viendienis įvykis, o ilgas procesas, kuris prasideda dar prieš oficialią ištuoką ir tęsiasi ilgai po to“. (Leliūgienė I., 2002, p.299)
Šeima – svarbiausias socializacijos
institutas
„Šeima yra tautos ir valstybės pagrindas. Tai toji terpė, kurioje atsiranda ir pradeda bręsti asmenybė; šeimoje žmogus mylimas dėl jo paties, o ne dėl poreikių, kuriuos gali patenkinti. Sukurdama asmeniui tokios unikalios meilės aplinką, šeima yra jo dvasinio ir psichinio stabilumo šaltinis“.
( )
‚Šeima – pati mažiausia visuomenės ląstelė, todėl visos socialinės institucijos turėtų jai padėti. Juk šeimoje formuojami žmogaus charakterio bruožai, požiūris į darbą, į dorovines, kultūrines vertybes. Šeima – svarbiausia mikroaplinka, kur vykdoma vaikų socializacija, atliekamos šeimos funkcijos: ugdomoji, rekreacinė (fizinė, materialinė, moralinė, psichologinė, savitarpio pagalba, laisvalaikio organizavimas), komunikacinė (bendravimo) ir kt“. (Leliūgienė I., 1997, p.86)
„Šeimoje žmogus ateina į šį pasaulį, vystosi, miršta. Nuo šeimos didele dalimi priklauso, kaip vyksta fizinis, emocinis ir socialinis žmogaus vystymasis visą gyvenimą“. (Leliūgienė I., 1997, p.19)
Šeima – vaiko socializacijos pagrindas. Joje jis mokosi gyventi. Vaikas šeimoje įgyja pirmuosius bendravimo pradmenis. Tinkamas šeimos mikroklimatas sudaro vaikui sąlygas jaustis saugiam ir tobulėti. Susiformavę doroviniai vaizdiniai, poelgiai padeda vaikui lengviau socializuotis šeimoje, bendraamžių tarpe.
Vaikystės socializacija vyksta šeimoje, ir šeima yra pirmoji vaikų socialinio ugdymo institucija, kuri įtvirtina vaikui pagrindines socialines normas, parengia jį platesniam socialiniam bendravimui su suaugusiais ir bendraamžiais. Šeimos išorinės ir vidinės gyvenimo sąlygos veikia vaiko socialinės integracijos procesus.
Žmogaus gyvenimo pradžia ir pabaiga yra šeimoje. Pirmuosius žmoniškumo pradus vaikai išsiugdo tik šeimoje. Šeima moko vaikus mylėti žmogų kaip vertybę, stengtis nepažeisti žmogaus vertės...
Šį darbą sudaro 1916 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!