Referatai

Šiluminis spinduliavimas

9.0   (3 atsiliepimai)
Šiluminis spinduliavimas 1 puslapis
Šiluminis spinduliavimas 2 puslapis
Šiluminis spinduliavimas 3 puslapis
Šiluminis spinduliavimas 4 puslapis
Šiluminis spinduliavimas 5 puslapis
Šiluminis spinduliavimas 6 puslapis
Šiluminis spinduliavimas 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas apie Šiluminį spinduliavimą, forumlės, šiluminio spinduliavimo tyrimas.

Ištrauka

Gamtoje labiausiai paplitęs spinduliavimas, kurį sužadina medžiagos dalelių šiluminiai virpesiai. Šitaip sukeltas elektromagnetinis spinduliavimas vadinamas šiluminiu, arba temperatūriniu. Įvairiais kitais būdais sužadintas spinduliavimas vadinamas liuminescenciniu.
Kiekvienas kūnas, kurio temperatūra aukštesnė už 0 K, spinduliuoja energiją. Tačiau būdamas žemos temperatūros, jis skleidžia tik infraraudonuosius spindulius; kuo temperatūra aukštesnė, tuo platesnis spinduliavimo dažnių diapazonas: aukštoje temperatūroje jau spinduliuojami regimieji bei ultravioletiniai spinduliai. Be to, kylant temperatūrai, didėja bet kokio dažnio spinduliavimo intensyvumas. Taigi šiluminio spinduliavimo intensyvumas ir spektras priklauso nuo spinduliuojančio kūno savybių ir temperatūros. Kai per laiko vienetą kūnas išspinduliuoja tiek pat energijos, kiek ir absorbuoja, tarp kūno ir jo spinduliavimo nusistovi dinaminė pusiausvyra. Šitokį kūno šiluminį spinduliavimą vadiname pusiausviruoju. Tik šiluminis spinduliavimas gali būti pusiausvirasis. Visų rūšių liuminescencinis spinduliavimas yra nepusiausvirasis.
Čia dWe – energija elektromagnetinių bangų, kurias išspinduliuoja per laiko vienetą vienetinio ploto kūno paviršius 2 erdviniu kampu dažnių intervale nuo  iki  + d. Taigi kūno spektrinis energijos spinduliavimo tankis yra lygus energijos srautui, kurį išspinduliuoja vienetinio ploto kūno paviršius 2 erdviniu kampu bangomis, kurių dažniai telpa vienetiniame intervale. Tarptautinėje vienetų sistemoje E,T matuojamas J/m2.
(5.3)
(5.3) sąryšis vadinamas Kirchhofo dėsniu. Jis formuluojamas taip: toje pačioje temperatūroje kūno spektrinio energijos spinduliavimo tankio (emisijos gebos) ir absorbcijos gebos santykis nepriklauso nuo kūno medžiagos ir lygus absoliučiai juodo kūno spektriniam energijos spinduliavimo tankiui (emisijos gebai), kuris yra dažnio ir temperatūros funkcija.
Kūno absorbcijos geba A, T negali būti didesnė už vienetą. Todėl bet kurio kūno E, T negali būti didesnis už , T, atitinkantį tą pačią absoliutinę temperatūrą T ir dažnį .
Šiluminio spinduliavimo teorijoje greta absoliučiai juodo kūno sąvokos dažnai naudojamas dar ir kitas idealizuotas realių kūnų modelis – pilkasis kūnas. Pilkuoju vadinamas toks kūnas, kurio absorbcijos geba yra vienoda visiems dažniams ir priklauso tik nuo temperatūros, medžiagos ir paviršiaus būsenos:
.
Dažnai reikia žinoti, kiek energijos spinduliuoja per sekundę kūno paviršiaus ploto vienetas 2 erdviniu...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1556 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1556 ž.)
Darbo duomenys
  • Fizikos referatas
  • 7 psl., (1556 ž.)
  • Word failas 222 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt