Referatai

Senovės Graikijos kostiumas

10   (1 atsiliepimai)
Senovės Graikijos kostiumas 1 puslapis
Senovės Graikijos kostiumas 2 puslapis
Senovės Graikijos kostiumas 3 puslapis
Senovės Graikijos kostiumas 4 puslapis
Senovės Graikijos kostiumas 5 puslapis
Senovės Graikijos kostiumas 6 puslapis
Senovės Graikijos kostiumas 7 puslapis
Senovės Graikijos kostiumas 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Graikija – šalis Balkanų pusiasalyje. Pietinę Balkanų pusiasalio dalį skalauja Viduržemio jūra, vakarinę – Jonijos jūra. Balkanų ir Mažosios Azijos pusiasalius skiria Egėjo jūra. Balkanų pusiasalio pakrantė labai raižyta. Gamta pačią Graikiją padalino į tris dalis: pietinę, vidurinę ir šiaurinę. Graikija ( graikiškai – Greece) pavaizduota 1 paveiksle. Būtent Graikijos išsidėstymas subtropikų klimato juostoje, kurioje vyrauja sausos ir karštos vasaros, lėmė graikų aprangą, t.y. apranga trumpomis rankovėmis. Rūbams buvo naudojami šviesūs, lengvi audiniai, kad drabužiai galėtų nesuvaržyti kūno ir leisti jam kvėpuoti.
1.2. Senovės Graikų dievai.
Graikai turėjo daug dievų. Jie įsivaizdavo dievus stiprius, gražius, nemirtingus ir amžinai jaunus. Graikai manė, kad dievai gyvena ant Olimpo kalno Šiaurės Graikijoje, kad jie gali padėti ar pakenkti žmonėms, dalyvauti jų tarpusavio karuose. Kiekvienas miestas garbino savo dievus. Kai kurie iš jų buvo garbinami visoje Graikijoje. Juos graikai vadino olimpiečiais. Tai Dzeusas, Poseidonas, Hadas, Apolonas, Artemidė, Atėnė, Hefaistas, Dionisas, Hermis, Afroditė, pusdievis Heraklis - dievo Dzeuso ir Mikėnų karaliaus dukters Alkmenės sūnus ir kiti. Senovės graikai visą gamtą apgyvendino dieviškomis esybėmis: nimfomis, satyrais, sirenomis. Ir žmonės, ir dievai, anot graikų, buvo priklausomi nuo likimo ir deivės Moiros. Graikų religija paaiškino daug žmonėms rūpimų klausimų.
Būtent Graikijos mitologijos dievų skulptūrose vaizduojami apdarai atspindintys tų laikų graikų apsirengimo būdus. Graikų mene buvo labai svarbu skulptūrose ar piešiniuose pažymėti tobulas žmogaus kūno formas. Antikinėje kultūroje į žmogaus kūną buvo pradėta žiūrėti tarsi į veidrodį, atspindintį pasaulio vientisumą ir tobulumą. Graikai manė, kad dievai atrodė lygiai taip pat kaip ir žmonės, tad vaizdavo juos žmogaus pavidalu ir su tais pačiais apdarais, ta pačia aplinka, kuri supdavo pačius graikus. Kaip matyti 2 paveiksle graikų dievai dėvi lengvas, šviesias, vos dengenčias tunikas vadinamas chitonais.
Tokios savybės, kaip paklusnumas įstatymams, organizuotumas, proporcingumas, simetriškumas ir išbaigtumas buvo labai svarbios. Šios paminėtos savybės pastebimos ir senovės graikų dėvimuose drabužiuose, jų konstravime. Žmogaus paklusnumas parodomas audinio, iš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1779 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1779 ž.)
Darbo duomenys
  • Mados ir drabužių referatas
  • 8 psl., (1779 ž.)
  • Word failas 1 MB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt