Šiuolaikiniame, postmodernistiniame, pasaulyje neretai susiduriama su dvasinių vertybių krize, sumaterialėjusia, vartotojiška visuomene. Mes, patys to nejausdami, pamažu tampame daiktų vergais, savimonę prarandančiais individais. Todėl bene geriausiai prieinamas būdas, suteikiantis atsparumą prieš tokį dvasinį nuopuolį, - literatūra. Ji išlaisvina žmogų iš jo ribotumo, leidžia pajusti žmogiškojo bendravimo prasmę, atveria aukštesnes dvasines vertybes. Manau, jog Senoji, antikinė, literatūra gali suteikti ypatingą galimybę rasti ir plėtoti vertybes, kurios yra svarbios dabartyje.
Gimtųjų namų netektis bei jų ilgesys leidžia atsiskleisti pačioms tauriausioms žmogaus savybėms; drąsai, atkaklumui, sumanumui. Juk galima atimti iš žmogaus namus, tačiau neįmanoma atimti noro grįžti į juos. Begalinį žmogaus troškimą dar kartą pamatyti tėvynę, sugrįžti į ją apdainavo graikų poetas Homeras epinėje poemoje,,Odisėja“. Pagrindinis poemos herojus - Trojos karo didvyris - Odisėjas tik po dešimties metų klajonių pasiekia gimtąją Itakę. Per visą ilgą, nežmoniškai sunkią kelionę namo jis patiria gausybę nuotykių, pagundų ir išbandymų, kad, rodos, jau niekad nepasieks kelionės tikslo, negrįš namo pas mylimą žmoną Penelopę. Pavyzdžiui, Odisėjui tenka kautis su kikonais, paskui jis atkeliauja pas lotofagus, kurių maisto paragavęs keliautojas užmiršta gimtinę. Vėliau pakliūva pas vienákius milžinus kiklopus, susiduria su žmogėdromis laistrigonais, burtininke Kirke. Šios patarimo paklauses, Odisėjas nusileidžia į požemio karalyste Hada sužinoti savo likimą. Be to, atsilaiko prieš sirenų vilionès, praplaukia pro dvi pabaisas - Skilą ir Charibdę bei aštuonerius metus iškali nimfos Kalipsės saloje. Galiausiai, padedant fajakų karaliui ir jo dukrai Nausikajai, pasiekia Itakę. Poemoje išryškėja,,daug kentėjusio", bet tvirto,,,daugminčio“ ir,,gudrapročio“ herojaus paveikslas, kuris dėl savo sumanumo išsigelbsti iš daugelio nelaimių bei apkeliavęs beveik visą pasaulį, patenkina savo smalsumą, žinių troškimą. Visgi, ne vien tik Odisėjo žygdarbius galime laikyti herojiškais, bet ir Penelopės ištikimybę. Dvidešimt metų ji laukia savo vyro, godžiai klausydamas Keleiviu gandu, ignoruodama jos rumus užplūdusius jaunikius. Tad šis epas išaušktina Penelopės ištikimybę, Odisėjo išmintį, tėvynės meilę, veržimąsi gimtinėn ir kitas žmogiškąsias vertybes.
Žinios, mokslas, išsilavinimas išlaisvina...
Šį darbą sudaro 794 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!